Ilbay Epcim: “Yengi Bayramının 100. yıldönümünü kutlamanın büyük onuru ve sevincini yaşamaktayız”

Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Vali Epcim mesajında, Halas savaşının tarihte eşi ve benzerine rastlanılmayan tıpkı kahramanlık destanı olduğunu tabir etti.

Zafer Bayramının 100.Yıldönümünü kutlamaktan dünya değer ve bayram zarfında olduklarını belirten Vali Epcim; “Bugün yetişkin tarihimizde çok şanlı benzeri yere eş milli kurtuluş savaşımızın tarihte eşi aynı görülmemiş tıpkısı zaferle taçlandığı, Cumhuriyetimize hayat veren, rastgele aşaması vatanseverlik ve yiğitlik destanlarıyla mahmul 30 Ağustos Galibiyet Bayramının 100. yıldönümünü kutlamanın şişman onuru ve sevincini yaşamaktayız.

Bu oylumlu utku, dünya tarihine kaşe vuran milletimizin mehabetli tarihindeki bildirme mefret dönüm noktalarından biri olmakla birlikte asırlardır bağımsız milletvekili zinde benzeri milletin önünde hiçbir ancak duramayacağının ispatıdır. Bu galebe bağlanak ve beraberlik ortamında debi ettiğimiz sürece imkânsız denilenleri başardığımızın aynı göstergesidir. Bu his ve düşüncelerle bu zaferi bize bergüzar eden özellikle gazi Mustafa Kemal Atatürk ve cebe arkadaşları tevessül etmek üzere kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan eden ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü üzere canlarını seve seve feda eden muazzez şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi yağmur ve minnetle anıyor, Türk silahlı kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” dedi. – BAYBURT

Share: