Ege Ağbaba: “Erdoğan’ın Kavisli Politikalarının Bedelini Türkiye Bugün Hala Ödemeye Bitmeme Ediyor”

CHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Veli Ağbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin MKYK toplantısında “Keşke Esed Özbekistan’a gelseydi görüşürdüm” dediği iddiasıyla ilgilendiren “Herkesle barışabiliyor, herkesle düşman olabiliyor. Ama olan Türkiye’ye oluyor. Olan 11-12 yıl boyunca Suriye’ye, Türkiye’ye oldu. Erdoğan’ın kusurlu politikalarının bedelini, Türkiye bugün hala ödemeye bitmeme ediyor” dedi.

CHP Malatya Milletvekili Iye Ağbaba, Malatya’de Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) sadık odaların kurul toplantısına katıldı. Toplantıda gündeme ilgili meşruhat eden Ağbaba, Sedat Peker’in aralarında Reisicumhur danışmanları Korkmaz Kişmiri ve Serkan Taranoğlu kabilinden isimlerin yer aldığı yolsuzluk ve rüşvet iddialarını hatırlattı. Ağbaba, şöyle konuştu:

“HALA YARGIDA TIK NAMEVCUT”

“Bunun dahi mahiyet olduğu ortaya daha çok. Bizler dahi fırka namına cürüm duyurusunda bulunduk. İttifakımız yanlışlık duyurusunda bulundu. 18 dolaşma geçti, yargıdan bibi tık bulunmayan. Benzeri danışman görevden alınarak kapatılmaya çalışılıyor. Türkiye’nin yer heybetli kurumlarından birisi olan SPK’evet (Resülmal Piyasası Kurulu) maalesef yandaşlar eliyle adeta çökülmüş durumda. 180 milyon dolar tıpkısı evde olduğu söyleniyor. Milletvekili Taşkesenlioğlu’nun (AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu) 4,5 milyon avroya bire bir yat aldığı argüman ediliyor. Metrukiyet davasından sakat eşinden 2,5 milyon dolar istiyor. Ayrımsız aile içi anlaşmazlıktan kaynaklı Türkiye bu pisliği öğrendi. Ama 18 zaman geçmesine rağmen bibi yargıdan tık namevcut. Bibi saraydan ve ülkeyi yönetenden tık bulunmayan. Herhalde bu yolsuzluğun, hırsızlığın ucu saraya kadar uzanıyor” sözleriyle aksülamel gösterdi.

“MAATTEESSÜF TÜRKİYE’DEKİ BÜTÜN PİSLİKLER MİLLİ VE ŞERIF DEĞERLERLE ÖRTÜLMEYE ÇALIŞILIYOR”

Ağbaba, konunun takipçisi olacaklarını tabir ederek şunları söyledi:

“Düşünebiliyor musunuz Türkiye’nin en koca, tehlikesiz kurumu olması gereken; Türkiye’deki, dünyadaki sermayenin izlemiş olduğu SPK Başkanı rüşvetle, hisse senedi takibiyle gâh danışmanları aracı kılarak şirketlere çöküyorlar. Mebus zenginleşiyor. SPK Başkanı’nın 180 milyon doları evde olduğu söyleniyor amma yargıda bibi tık bulunmayan. Umarım yapılacak geçmiş seçimden sonra iktidara geliriz, hem 180 milyon dolar hem 2,5 milyon dolar hem 4,5 milyon avronun ya de başka paralar varsa bunların üstelik hesabını sorarız. Elbet kapatılıyor? Taşkesenlioğlu ayrımsız izah yaptı, evinde bire bir görüntü ortaya imdi. ‘Benim evdeki hususi görüntülerim, türbansız halim kamuoyuna yansıtıldı’ dedi. Maatteessüf Türkiye’deki bütün müzahrefat milli ve şerif değerlerle örtülmeye çalışılıyor. Türban, Kur’zaman, simge, ezan bu hırsızların pisliğini yutmak üzere geçer tıpkısı açar değildir. Bu kutsalların kullanılmasına asla izin vermemek geçişsiz. Maatteessüf değme nev hırsızlıklarını, pisliklerini kutsi değerlerle kapatmaya çalışan tıpkısı anlayışla cebin karşıyayız.”

“CUMA NAMAZI NAMAZI KILARSA ONUN BIRLIKTE HAYALLERİ TÖZ REŞIT PEKI”

Reisicumhur Erdoğan’ın partisinin MKYK toplantısında “Keşke Esed Özbekistan’a gelseydi görüşürdüm” dediği iddiasıyla ait Ağbaba, “…Aynı yazı yazmış gazetede. AKP’nin MYK toplantısında Cumhurbaşkanı’nın üç el, ‘Keşki Esad Özbekistan’a gelse, görüşseydik’ dediğini söylemiş. Nereden nereye geldik. Türkiye’nin arz iri meselelerinden ayrımsız tanesi mülteci meselesi. Bu da bizim izlemiş olduğumuz politikalardan ekolojik ortam. Esad ile Özbekistan’de buluşamadı Erdoğan. Emevi Camii’nde namaz etmek kadar ayrımsız hayali vardı. Geçenlerde Esad’a masraf, ‘Esad dostum’ ile Emevi Camii’nde cuma kılarsa hem onun da hayalleri ana reşit peki” dedi.

“HERKESLE BARIŞABİLİYOR, DÜŞMAN OLABİLİRYOR AMA OLAN TÜRKİYE’YE OLUYOR”

Ağbaba, “Maalesef düne kadar seri gaddar, katliamcı dediği biriyle tıpkı masada buluşuyor ve bununla övünüyor. Herkesle barışabiliyor, herkesle düşman olabiliyor. Amma olan Türkiye’ye oluyor. Olan 11, 12 yıl boyunca Suriye’ye, Türkiye’ye oldu. Erdoğan’ın kavisli politikalarının bedelini, Türkiye zaman bibi ödemeye devam ediyor. Bu de tıpkısı gazeteci marifetiyle edepsizce övülüyor. O aktarılma atılan falsolu adımların bedelini tığ ödüyoruz. Biz geldiğimiz ant Esad ile masaya oturacağız diyoruz. Sığınmacı meselesini bu şekilde çözeceğiz diyoruz. Ama maalesef Türkiye 12 yıldan beri Erdoğan’ın, DOĞRU Parti’nin yapmış olduğu hataları 10 milyon sığınmacı ile ödemeye devam ediyor. Tığ herhangi bir antlaşma bu bölgede barışı, huzuru savunuyoruz. Umarım Türkiye aynı an ilk kendi yanındaki ülkelerle barışır ve bu sığınmacı meselesi dahi ayrımsız zaman geçmiş çözülür. Türkiye’nin önümüzdeki dönemde yer şişman meselelerinden birisi sığınmacı meselesi. Bunu bile başımıza bela fail Recep Tayyip Erdoğan’dır” sözleriyle dahi Erdoğan’ın ve AKP’nin politikalarını eleştirdi.Share: