Horasan’da trafik denetimleri bitmeme ediyor

Horasan’da gidiş geliş denetimleri bitmeme ediyor

ERZURUM – Erzurum Horasan Nahiye Gidiş Geliş Denetleme İstasyon Amirliği ve İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarması ekiplerince, karayolları üzerinde trafik güvenliğini keşfetmek için inanma kemeri, radar, sondaj, sigorta ve yanlış sollama kabil gidiş geliş denetimleri gerçekleştirildi. Kurallara yöntemsiz sürücülere geçit verilmeyen denetimlerde gidiş geliş güvenliğini tehlikeye atan sürücülere ceza kesildi.

Horasan Nahiye Gidiş Geliş Denetleme İstasyon Amirliği ve İlçe Bitirmiş Komutanlığı Trafik Jandarması ekiplerince gidiş geliş kontrolü gerçekleştirildi. Horasan İlçe Güven Müdürlüğünden alınan bilgilere bakarak trafik ekiplerince güven kemeri, içgüdü, açar araştırı sigorta, kırmızı kandil denetimi, yanlış sollama üzere konularda denetimi yapıldı.

Gidiş Geliş düzeni ve güvenliğinin sağlanması için denetleme faaliyetlerinin etkin bire bir şekilde bitmeme edeceği belirtilen açıklamada özellikle sürücülerde teftiş duygusunun peş düzeyde tutulmasının hedeflendiği belirtildi.

Erzurum, Ağrı, Kars, İran yollarında intikal güzergahı olan Horasan’ın bir nice noktasında açık kapsamlı gerçekleştirilen gidiş geliş denetlemelerinde eksiği görülen çevirgeç ve sürücülerine cezai muamele uygulanırken, sürücüler, trafik kurallarına uymaları üzerine uyarıldı.

Horasan Havza Trafik Bakı İstasyon Amirliği ve İlçe Kurnaz Komutanlığı Trafik Jandarması Ekiplerinden yapılan açıklamada karayolunda yapılan denetimler ile araba, kamyonet, fosforlu ve şehirlerarası yolcu otobüslerine müteveccih denetimlerin üstelik devam ettiği bilgisi verildi.

Gerçekleştirilen denetimler sonucu; 1 sürücüye, inanma kemeri ihlali 24 sürücüye katmerli atiklik (radar) denetiminden, 1 sürücüye çevirici taharri intikal sürecinden, 1 sürücüye dil kullanırken telefon kullanmaktan toplamda 84 kurgu denetlendi, 27 sürücüye gidiş geliş yönetsel para cezası uygulandı.

Açıklamanın böylece vatandaşların yaşayış ve güvenliğini sağlamaya müteveccih denetimlerin geceli gündüzlü bitmeme edeceği bilgisi paylaşıldı.

Share: