Hasetlik tartışmasında sevgilisini 5 yerinden bıçaklayan doktora 20 yıl cezaevi murat edildi

Elazığ’da 24.07.2022 tarihinde bire bir hastanede hekim olan S.B. ve sevgilisi Dilan Tali (25) akşam yemeğinde bire bir araya geldi. Tali yemekten sonra cüzdanı ve kimliğini ahzetmek amacıyla S.B.’nin evine geçti. Tali burada adeta dehşeti yaşadı.

KISKANÇLIK KAVGASI DEHŞETE DÖNÜŞTÜ

Yemekte çıkan kıskançlık tartışması evde şiddete döndü. S.B., Tali’ye tahakküm attı ve bıçağı sırtına sapladı. 2 saat boyunca hüküm gören ve 5 yerinden bıçaklanan Tali, benzeri fırsatını bularak evden artık ve komşulara sığındı. Peşi Sıra haber verilmesi üstüne fenomen hesabına keyif ve polis güçleri ekipleri gönderme edildi. Çorlu eş, ambulansla Fırat Üniversitesi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına makbuz. Polis marifetiyle gözaltına alınan ve işlemlerinin arkası sıra adliyeye atıf edilen S.B. gözetleyici mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

20 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ”

Elazığ Adliyesi 3. Ciddi Ceza Mahkemesinde görülecek olan davada savcı mütalaasını hazırladı. Mütalaada S.B.’nin TCK’nın 82/1.f, 35 maddesi gereğince ‘Kadına cebin öldürmeye teşebbüs’ suçundan cezalandırılması dilek edildi. Böylece S.B.’nin 13 yıldan 20 yıla kadar hapsi istendi.

“BANA ‘ADAM DEĞİLSİN’ DEDİ”

Olaya ilgilendiren S.B.’nin savcılıkta verdiği anlatım ortaya imdi. S.B. ifadesinde, “İkametime geçtikten bilahare almış olduğumuz alkolün birlikte etkisiyle salondaymışım. çabucak temel aldığım darbeyle uyandım ve Dilan’ı gördüm. Dilan bana ‘sen beni zahir kafede bırakıp gidersin’ şeklinde söylemlerde bulunarak bana vuruyordu. Aramızda tartışma çıktı. Dilan sinirlenerek mutfakta bulduğu kemirmek bıçağını alarak üzerime akilane geldi ve bana ‘Haysiyetsizsin koca değilsin’ şeklinde sözler gider ediyordu. Antrparantez elinde bulunan bıçak ile özlük saçını tutarga kesti. Bana alın sarfiyat etmiş olduğu ciddi hakaretlerden ufuk sinirlenerek Dilan’ın elindeki bıçağı aldım. Oynatmak için Dilan’a müteveccih beş altı kat salladım. Olay anında alkollü olduğum amacıyla Dilan’ın nerelerinden yaralandığını hatırlamıyorum. Dilan bağırdığı üzere engelsiz olan camı kapatmaya yöneldiğimde Dilan ikametten ayrılarak alın komşuya sığındı” dedi.

SAVUNMASINA İTİBAR EDİLMEDİ

Savcı yoluyla verilen mütalaada, “Kaba S.B.’nin sevgilisi yakınan Dilan Ikincil’yi bıçak ile hayatı bölgesinden katil kastı ile çürütmek sureti ile isnat olunan TCK’nın 82/1.f, 35 maddesinde düzenlenen ‘Kadına cebin öldürmeye teşebbüs’ suçunu işlediği, herhangi bir ne büyüklüğünde karanlık alınan ifadesinde evvel namına bıçakla kendisine saldıranın Dilan Ikincil olduğunu kendisine müteveccih hakaretlerinden çevre sinirlenerek bıçağı eline aldığını beyan etmiş ise birlikte S.K.’nin TCK 29/1 çerçevesinde haksız kımıldatma hükümlerinden çakmak üzere yapılan savunmasına saygınlık edilmeyeceği, S.B. ifadesinde kendisi uyurken kafasına aldığı darbeyle uyandığını, uyandığında Dilan Ikincil’nin kendisinin vurduğunu ve namına bıçakla saldırdığını bildirme etmiş ise da S.B.’nin aldırılan doktor raporunda kafasına aldığı darbeye ait bir yaralanmanın belirtilmediği hoppadak raporda sağlıklı set medialinde 5×1 cm’lik hiperemi, sol ayn inferomedialinde 0,5×0,1 cm ebadında abrazyon her iki kolda ve ön kolda salim ciğer inferolateralinde ve sağ tibia önünde ayrışık sayı ve ebatlarda abrazyon bulunan olduğunun belirtildiği bu haliyle S.B.’nin TCK 29/1 çerçevesinde nahak tahrik hükümlerinden berelenmek üzere yapılan savunmasına öz saygı edilmeyeceği, buna kıymet Dilan Sekunder’nin alınan ifadesinde seçme ne kadar S.B.’ye saldırmadığını bildirme etmiş ise da müştekinin hekim raporunda yaralanmasının çakılı olduğu, Dilan Tali’nin S.B. eliyle bıçakla saldırıya uğraması üstüne saldırının devam etmemesi amacıyla ve geveze defetmeye çalışırken yapmış olduğu cebin defans sırasında S.B.’nin raporda belirtildiği şekilde ayrışık yerlerinde abrazyon oluşturacak nitelikte yaralanmasının hayatın cılız akışına akla yatkın olduğu” ifadeleri yer aldı.

Mütalaanın devamında “Dalavereli Dilan Sekunder’nin mahkemenizce yargılanmasının yapılarak eylemine uyan TCK 86/2 maddesinde planlı görgüsüz yaralama eylemini TCK 25/1 maddesi gereğince meşru savunma çerçevesinde işlemesi zımnında ceza verilmesine yer olmadığına, yabansı S.B.’nin mahkemenizce yargılanmasının yapılarak eylemine uyan TCK’nın 82/1.f, 35 maddesi mucibince cezalandırılmasına amme adına iddia ve temenni olunur” denildi.

Share: