Amasya haberi | Milli hokeyciler, Amasya kampının ikinci etabını tamamladı

Sporcuların alıştırma yapması

Milli mızıka antrenörü Gökhan Kayaç’nın konuşması

Milli mızıka oyuncusu Serpil Seval Öztürk’ün konuşması

Milli takım oyuncusu Kübra Güzelal’ın konuşması

Milli hokeyciler, Amasya kampının ikinci etabını tamamladı

AMASYA – A Milli Avrat Hokey Takımı, Almanya’nın Hamburg kentinde yapılacak Mağaza Hokeyi Avrupa Şampiyonası’nın hazırlıkları kapsamında gerçekleştirdiği Amasya kampının ikinci etabını tamamladı.

Milli mızıka antrenörü Gökhan Kaya, matbuat mensuplarına yaptığı açıklamada, kampın az çok bol geçtiğini söyledi.

Amasya Spor Salonu’nda, 7-10 Aralık’ta yapılacak Mağaza Hokeyi Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na hazırlandıklarını, Amasya’üstelik 2 dinlenme kampı daha gerçekleştireceklerini nâkil Kayaç,

“Amasya kampımızın 2. etabını bugün itibariyle bitirdik. Amasya’da daha çok iki kampımız daha olacak. Kampımız fiziksel ve taktiksel namına haddinden fazla evire çevire gitti, Çok ongun antrenmanlar yaptık. Amacımız Avrupa Şampiyonası’na amade bire bir şekilde gidebilmek. Avrupa Şampiyonası’nda hedefimiz orada evvel 4’e girerek Dünya Şampiyonası elemelerine başvurmak. Amacımız Türk Hokeyini en son seviyeye idrak etmek ve ülkemizi yer mebzul şekilde açıklamak.” diye konuştu.

Milli mızıka oyuncusu Kübra Güzelal ise “Amasya’birlikte ikinci kampımızı tamamladık. 10 günce aynı proses oldu, güzel geçti, ustalık ve taktik üstüne yaptığımız ayrımsız dinlenme kampı oldu. Burada elan bilahare iki kampımız daha var. Buradan sonradan dahi Almanya’ya 7 Aralıkta turnuvamız başlayacak ve Avrupa’nın en ongun 8 takımı beyninde mücadelemizi vereceğiz. Hedefimiz önce 4’e girerek Dünya Şampiyonası’na akmak” diyerek konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Gaye Öztürk de millileri görüşme ederek başarılar diledi.

Share: