Gümüşhane Site Konseyi Kadın Meclisi Başkanı kentin yegâne karı mahalle muhtarı Iştiyak Ay oldu

Gümüşhane Kent Konseyi Karı Meclisi 4. Seçimli Umumi Oturmuş gerçekleştirildi. 5 adayın yarıştığı Seçimli Genel Kurulda Gümüşhane merkezdeki bir tane eş mahalle muhtarı Istek Ay başkanlığa seçildi.

Site Konseyi Karı Meclisi 4. Seçimli Genel Müesses Gümüşhane Belediyesi’nin 4. Katında kâin nikah salonunda gerçekleştirildi. Umumi kurula Gümüşhane Kent Konseyi Başkanı Rüstem Demirağ, kullanılmamış dönemde aday sıfır bozuk Avrat Meclisi Başkanı Aysel Akçay ve Karı Meclisi Umumi Asamble üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından başlayan umumi kurulda Şehir Konseyi Kadın Meclisinin kadınların topluma ve yönetime katılabilmesi üzere kurulmuş çokça kızıl bir çatı olduğunu belirten Kent Konseyi Başkanı Rüstem Demirağ, “Siz çok nadir umumi kurul üyelerimizin arasından seçilecek olan eş divan başkanımız ve yürütme müesses üyelerimizin Şehir Konseyimize, toplumumuza ve şehrimize anlı şanlı hizmetler yapmalarını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi. 5 adayın başbuğ gelmek amacıyla yarıştığı seçimli umumi kurulda 59 umumi asamble üyesinin 35’inin oyunu düz Karşıyaka Mahallesi muhtarı Ikbal Ay Şehir Konseyi Kadın Meclisinin eskimemiş başkanı oldu. Ayrıksı adaylardan Iştiyak Tokmak 5, Ön Gün Öge 5, Düzem Turhan 12, Sibel Kandaz Vukuf ise 2 rey aldı. Riyaset seçiminin arkası sıra Yürütme Müesses seçimine geçildi. Yapılan oylama sonucunda Yürütme Kuruluna Nermin Dabağ, Hamiyet Acet, Gök Dabağ, Türkan Günday, Bahir Ezber, Pamuk Okur, Aylin Çakırdoğan, Çiğdem Görgülü, Nesrin Kadakal, Vildan Çelik, Hacer Özçubukçu, Işılay Karabiber, Emine Keleş ve Şen Polat seçildi.

Gerçekleştirilen seçimli umumi kurulda Kadın Meclisi Başkanı seçilen Rağbet Ay, “Gümüşhane’nin güzelleşmesi amacıyla karı elinin, eş birliğinin ve kadınların birlikte vermesinin haddinden fazla önemi var. Biz üstelik bunu başardık. Görüş veren vermeyen, cesaret gösterip da namzet olan herkese teşekkür ediyorum. Kadın namına tığ varız dedik, çarkıt Avrat Meclisi Başkanı Aysel Akçay ve mesai grubuna teşekkürname ediyorum” dedi. – GÜMÜŞHANE

Share: