Gaziantep’te aynı babadan şok argüman

Gaziantep’te tıpkı babadan alışılmadık sav

Metrukiyet aşamasındaki karısı marifetiyle tıpkı çocuğu öldürülmüş cet, 2 çocuğunun birlikte hayatından bulut ediyor

GAZİANTEP – Gaziantep’te hareketli İsmail Panoğlu, boşanma aşamasında olan eşi R.P’nin geçmiş bebeğini doğumdan sonradan öldürdüğünü itiraf etti. Panoğlu metrukiyet aşamasında bulunduğu eşinin farklı 2 çocuğuna sürat uyguladığını ve ikisinin bile hayatından keder ettiğini söyledi.

Gaziantep’te yaşan İsmail Panoğlu 5 sene önce istekle evlendiği R.P ile aralarından yaşanan sorunlardan hava eşinin psikolojisinin gür olmadığı ve evvel çocuğunun öldürüldüğünden sonraları geriye artan 2 çocuğundan birlikte keder ediyor. Panoğlu, Aralarında boşanma davası sürünen eşi R.P’nin isteyerek evlendiği geçmiş bebeğini doğumdan sonraları öldürdüğünü söyledi. Tevellüt yaptıktan sonra bebeğin ağzına peçete tıkayarak öldürdüğünü gelecek süren İsmail Panoğlu, boşanma aşamasındaki karısının kastan koca cani suçundan yargılandığını tabir etti. Panoğlu, “2017 yılında evlendik, bir yıl içerisinde R.P ile yegâne çocuğumuz oldu. Evlendiğimiz sıralarda evde mevlit yaptı ve annesi R.P çocuğumuzu öldürmeye çalıştı. Ağzına peşkir koyup sonrada poşete koymuş. Banyo sobasının kenarına koyuyor, çocuğu. “Çocuğunu Bile Bile Cani” suçundan kendisi yargılanıyor” dedi.

Panoğlu, karısının başka biriyle kendisini aldattığını ve süreçte hayatta mevcut 2 çocuğuna ivinti sürekli sürat uyguladığını sav etti. annesinin elan evvel uyguladığı gayret dolayısıyla savcılığın çocuklarını kendisine verdiğini, sonraki mahkemede ise yaşı dolayısıyla yeniden karısı R.P’ye verildiğini anlatan cet, çocukların hayatından keder ettiğini vurgulayarak, “Çocuğu bulunmayan etmeye çalışıyorlar ailesi ile alay malay kızımı aldım Cumartesi günü annesi darp etmiş. Elimde ki delilerde görüntüler mevcut çocuğumun bacakları elleri herhangi bir yeri mosmor ve şeş ay evvel çocuğuna esasen güç uyguladı. Çocuğun burunun konusunda tırnağını geçiriyor. Delilerin bütünü kâin ve şikayete bulunduğum evraklar ve zedelenmek ettiğine dayalı raporları var. Savcı babaya verilmesini istemiş ama bilgili anneye veriyor. Savcı ise babaya verilisin’ diyor çocuğumun can sakıncasız yoktur. Tıpkı zaman önce bana teyit edilmesini istiyorum. Dayısı A. K. çocuğa bıçak çekmiş çocuğumun seçkin ne tıpkı duygusal güvenliği yok. Şu zaman kızım D. P. benim yanımda D. P.’nin da aynı an ilk alınmasını istiyorum. Yetkililere sesleniyorum çocuğumu ölünce mi alacağım tıpkısı baba ne yapsın daha. Çocuğumu koruduğum üzere ego suçlanıyorum. Bu çocuk sadece benim değil devletinde çocuğu. İlk çocuğumuzu öldürdü, bunu bile öldüreceğini söylüyor R.P elimde delilerde kâin. Şu anda bire bir çocuğum vardı, annesi ilkini öldürdü. Kızım D. P’nun de tarafıma teslim edilmesini istiyorum” diye niteleyerek konuştu. Metrukiyet davası süren karısı R. P’nin canlı aynı evde kaldığını ve çocuklara bakacak durumu bulunmadığını anlatan, D.P’yi ise 6 kamer önce annesinin yaraladığı bu nedenle kendisi verildiğini kaydetti.

Panoğlu, karısının kendisini yeğeni ile aldattığını ve yaptığı baskında ikisini çirkin bir şekilde yakaladığını anlatarak, olayla ilgili ise soruşturmanın sürdüğünü bile kaydetti.

“Şahsen beyanlarında itiraf etti”

İsmail Panoğlu’nun dava sürecinde ailenin avukatı olan Muhammed Burak Aslan, hem çiftin boşanması, hem çocuklara geçerli çabukluk ve hem üstelik Yargıtay’birlikte bulunan kasten eş katil suçları ile ilişkin mahkemelerden kesin kararları beklediklerini belirterek, “İsmail, R.P ile birlikte dünyaevi yaşıyorlar. Bu evlik neticesinde 2 şerha alay malay çocukları var D. P ve D. P adında ve onun dışında tıpkı çocukları elan oluyor. Ana ve ailesi marifetiyle öldürüldüğüne ilişkin Gaziantep Ceza Mahkemesinde yargılaması bitmeme ediyor. Bu entelekt neticesinde R. P ukubet alıyor bu ukubet şu anda Yargıtay’birlikte. Kesinleşmiş tıpkısı ukubet ancak çokça kilolu deliler olduğu gerekçesi ile Havza Adalet Mahkemesi bu ceza konfirme durumda. Metrukiyet davası açıldıktan bilahare İsmail Panoğlu bizden müzaheret istedi. Haziran ayında çocuklara yapılan tıpkı zedelenmek girişimi sonucu anket başlatıldı. Soruşturma dosyası bile devam ederken 10 Aralıkta İsmail Panoğlu alay malay çocuğunu konuşma amacıyla annenin izini ile alıyor. Çocuğun boyunda vücudunda darp izlerine rastlanmış. Bulunan zedelenmek izleri sebebi ile Dr. Ersin Aslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden darp raporu alınarak Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığından cürüm duyurusunda bulunduk. Dosyanın bulunan fos şuan de savcılıkta işlemlerimiz devam ediyor. Ancak metrukiyet davası bitmeme ederken mahkemeli annenin müvekkilimizin yeğeni ile tıpkısı evde kocasını aldattığı müvekkilimiz yeğeni S. Ç’nın bizzat beyanları ile itiraf ettiği belirleme edilmiştir. Şu anda mevcut entelekt devam ederken çocukların hayatından, psikolojik, ruhsal sağlığından keder ediyoruz. Bununla ilgilide mahkemeye taleplerimiz ilettik. Kâm sonuçlarını beklemekteyiz. Savcılık sürecini da strateji ediyoruz. En gelişmemiş sürede çocukların bu pres dirim şartlarında annenin vermiş olduğu şiddetten benzeri an önceki kurtulması için bekliyoruz” dedi.

“Evet babaya verilsin yada siper altına alınsın”

Cet İsmail Panoğlu’nun çocuklarının hayatından keder ettiğini hatırlatan Avukat Arslan, çocukların ya babaya verilmesini yada koruma altına alınmasını atlaya zıplaya, “Öz aralarında bazen yazışmaları var İsmail’in birlikte bu sürede psikolojisi etkilendi. Açıkçası murafaa elan geçmiş birlikte çocuğun tarafımıza verilmesini aynı üzere değişmeyen vardı. Ancak çocuğu tekrardan anneye verdiler. Mahkeme çocuğun yaşını dikkate alarak bu kararı veriyor. Fakat bulunan dosyaları tekrardan talep ettik. Bu süreç bitmeme ediyor bu sürecin bitmeme etmesi için elimizden mevrut seçme şeyi yapıyoruz. Kâin yargılanmanın ayrıntılı sürmesi nedeni ile bile bu şu anda ortaya eski değil fakat tığ beyanlarımızda dahi 28. Gaziantep Ukubet Mahkemesinin kararını ve Gaziantep Güç Ukubet Mahkemesinin kararını dosyaya ilettik. Şu anda dosyaya anne numaralarını üstelik verdik. Fakat dediğimiz üzere süreçte müvekkilimizde çok etkilendi amacıyla müvekkilimizin bile füru yönünden ara sıra çekinceleri oluyor. Ancak imdi ayrıntılar yapılan hüküm açığa çıkmış durumda çocuğu şu anda bulunan zifos ile müddeiumumilik makamı birlikte polis güçleri gözetiminde babaya verdi. Fakat familya mahkemesinin bu yönde tıpkı kararı bulunmayan. Sunma kısa sürede çocuğu babaya veya esirgeme altına devletin ilişkin kurumlarına konfirmasyon etmeyi düşünüyoruz” diyerek konuştu.

Pedegog eşliğinde çocuğun ifadesi alınacak

Annesinden takat gördüğü ve babasında eğlenmek istediği gelecek sürülen D.P’nin ise yaşı aşağı olması zımnında pedegog eşliğinde ifadesi alınacağını kaydeden Avukat Arslan, pedegog olmadığı gerekçesiyle ifadenin elan alınamadığını kaydetti. Arslan, “Daha evvel biz çocuğu defaatle dinletmek istedik en son müvekkilimizin gidip yanlışlık duyurusunda bulunduğu ve dosyada pedogog olmadığı gerekçesi ile çocuğun dinlenmediği söylendi. Kâin halinde ki şuan çocuk zaten ağlıyor. Annesine gezmek istemiyor üste kardeşi D.’ın dahi annesinden alınmasını istiyor. Bu süreçte pedogog olmadığı gerekçesi ile çocuğu dinletemedik fakat ata dinletildi. Çocuğun dinletilmesini sağlayıp genişlik gücük sürede davanın sonuçlanmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Share: