Gaziantep’te 5 yaşındaki Firdevs’e eziyet fail asıl ile ilgili içki donduran sözler: Kız çocuğu sevmiyor, o yüzden takat uyguluyordu

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde meydana gelen olayda 5 yaşındaki Firdevs isimli yavru, babası tarafından aç ve işkenceye maruz eksik halde evde bulundu. Ağababa durumu bir lahzada 112 keyif ekipleri ve polise bildirdi. Eve mevrut ekipler, 5 yaşındaki çocuğa olay yerindeki ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırdı.

ANNE TUTUKLANDI

Yoğun bakıma alınan çocuğun durumunun acı olduğu öğrenilirken, olayın arkası sıra polis güçleri ekipleri babasının ifadesi doğrultusunda çocuğun annesi tutuklandı. Köyde zeytin almak amacıyla biraz gündür evde olmadığını belirten ata Dünya Şans, eve geldiğinde çocuğunun işkenceye maruz kalık halde bulduğunu söyledi.

“ÖZELLİKLE KIZIMA ÇOKÇA ŞİDDET UYGULUYORDU”

Baba Âlem Yıldız eşinin sürekli kızına şiddet uyguladığını ifade ederek, “Bu yeni tıpkı olay değil geçen seneden beri eşim kızıma hüküm uyguluyormuş arada sırada farklı çocuklarıma da şiddet uyguluyordu. Ama hele kızıma çokça güç uyguluyordu. Ben geçmiş ikindi sıralarında eve geldim. Bap kapalıydı havalandırmadan eve girdim. Eve girdiğimde yavru hane da zayıf bire bir halde yatıyordu. Gözleri şişik ve mosmordu kollarında ısırık izleri vardı. Sonrasında birden 112 keyif ekiplerini arayarak hastaneye yetiştirdim. Şuan keyif durumu biraz iyiye gitti amma bibi durumu yoğun. Halim ortada çocuğum haddinden fazla keder durumda hangi yapacağımı bilemiyorum. Özge çocuklarımda döküntü halde. Çocuğuma ayrımsız husus olmasın diye akıllıca düzgün çalışamıyorum. 3 zaman zeytin topladım çocuğumu bu halde buldum” dedi.

“EŞİM KIZIMI SEVMİYOR”

Eşi F. Nasip’ın kızını sevmediğini tabir ederek, eşinin takat uygulamasının nedenine yanıt veren cet Âlem Talih, “Eşim kız çocuğunu sevmiyor. Erkekleri seviyor ama kızı sevmiyor. O yüzden sürekli çaba uyguluyordu. Onun cezaevinden çıkmasını istemiyorum raporu olmasına rağmen çıkmasın içerden. Yetkililerden çocuklarımı yurda almalarını istiyorum” diye konuştu.

3 ÇOCUK BILE BÜYÜKLÜK KORUMASI ALTINA ALINDI

Öte yandan yaşananların peşi sıra babanın kimsesi olamadığı amacıyla bakamadığını söylediği 3 cömert, fehamet korumasına makbuz. Karı ve Içtimai Hizmetler Bakanı Yoğunluk Izdıraplı, konuya ait içtimai iletişim araçları hesabından, “Gaziantep’te zihinsel sakat bir annenin 5 yaşındaki kızına uyguladığı ivinti hepimizi etraflıca yaraladı. Vekillik namına ivinti mağduru kızımızın otama sürecini yakından izlem ediyoruz. Ailenin 3 çocuğu devlet koruması altına makbuz” paylaşımını yaptı.

Share: