Gaziantep, Malatya ve Kahramanmaraş’ta 29 Ekim resepsiyonu düzenlendi

Gaziantep, Malatya ve Kahramanmaraş’ta, 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kabul töreni, Şanlıurfa’da ise fener alayı yürüyüşü gerçekleştirildi.

Gaziantep’te benzeri otelde düzenlenen resepsiyonda Vali Davut Gül, sohbet ettiği davetlilerin bayramlarını kutladı.

Cumhuriyet Altını Bayramı kutlaması üzere hazırlanan pasta, protokoldekiler marifetiyle kesildi.

Resepsiyona, Büyükşehir Şehremini Fatma Mecnunca, 5. Zırhlı Liva Komutanı Tugay Hacı Büyük Osma, İl Cingöz Komutanı Sancak Hidayet Arıkan, İl Itimat Müdürü Mustafa Emre Komutan, gurur müdürleri, siyasi parti ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ile askeri erkan katıldı.

Malatya

Malatya Valiliğince tıpkı otelde düzenlenen resepsiyon çalgı dinletisiyle başladı.

Vali Hulusi Şahin, yaptığı konuşmada Cumhuriyetin 99. yıl dönümünü bütün beraber kutladıklarını söyledi.

Dün gece düzenlenen askı alayının haddinden fazla ateşin geçtiğini anımsatan Mecnunca, vatandaşların kutlamaları gönülden izlediğini dile getirdi.

Cumhuriyetin kazanımlarıyla hava duyduklarını, hangi büyüklüğünde aktif çap olduklarını tıpkısı defa daha gördüklerini nâkil Delicesine, “Biz ayakta zihayat ve deneyli görünmek zorundayız.” diye niteleyerek konuştu.

Resepsiyona Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Korgeneral Tuncay Altuğ, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sarban, İl Uyanık Komutanı Bitirmiş Kıdemli Albay Ercan Zer, İl Inanma Müdürü Ercan Dağdeviren, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, çalım müdürleri, siyasal parti ve sivil cemiyet kuruluşlarının temsilcileri ile askeri erkan katıldı.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Valiliğince ayrımsız otelde planlı resepsiyonda, Ilbay Ömer Faruk Ateşin, davetlilerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Resepsiyona Büyükşehir Şehremini Hayrettin Güngör, Garnizon Komutanı Liva Mehmet Tehlikesiz Terzioğlu, İl Itimat Müdürü Salim Cebeloğlu, İl Güllabi Komutanı Kıdemli Albay Miğfer Yağan, alım müdürleri, siyasal parti ve sivil topluluk kuruluşlarının temsilcileri ve askeri erkan ortaklık etti.

Şanlıurfa

Şanlıurfa’da ise 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı etkinlikleri kapsamında askı alayı yürüyüşü düzenlendi.

Şanlıurfa Valiliğince tevhit edilen etkinlik çerçevesinde Mehabetli Şelli Parkı’nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ve yanarca ile Rabia Meydanı’na büyüklüğünde yürüdü.

Mehter takımının eşlik ettiği yürüyüşte, katılımcılar büyük Türk bayrağı ve Atatürk posteri taşıdı.

Ilbay Salih Ayhan, yaptığı konuşmada, yürüyüşe katılanlara teşekkür etti.

Etkinliğe, Büyükşehir Şehremini Zeynel Abidin Beyazgül, kamu kurumlarının yöneticileri, siyasal parti temsilcileri ile çokça sayıda yurttaş katıldı.

Share: