Erzurum tutum haberleri: Kosova Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Erzurum’a geliyor

Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım’ın davetlisi namına Erzincan’a gelen Kosova Kalkınma Bakanı/ KDTP Genel Başkanı Fikrim Damka ve Eko Avrasya Vakfı yöneticileri, bire bir saf temaslarda gezmek için 12 Ekim tarihinde Erzurum’da olacaklar.

EkoAvrasya Vakfı aracılığıyla gerçekleştirilecek olan program çerçevesinde Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Şehremaneti Başbuğ Mehmet Derece, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ile aynı araya gelecek olan Kosova Kalkınma Bakanı Fikrim Damka, Doğu Küçük Asya İhracatçılar Birliği ve Erzurum Ticaret Borsası yöneticileri ile birlikte iki devlet ortada ki konuşu ilişkilerin güçlenmesi hususunda düşün alışverişinde bulunacak.

Ortak tarihi önceki ve muadele bağları temelinde ilerlemekte olan Türkiye-Kosova İlişkilerine katkı arz etmek üzere Erzurum’a aynı faaliyet ziyareti gerçekleştireceklerini tabir eden EkoAvrasya Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Hikmet Ermiş, “Kosova ile Türkiye ortada iktisadi ilişkilerin geliştirilmesi, ticari konularda deneyim aktarımı ve bilgelik alışverişinin sağlanması amacıyla Maşrık Rum İhracatçılar Birliği ve Erzurum Ticaret Borsası yöneticileri ile tıpkısı araya geleceğiz. Türkiye, yatırımda ve ticarette Kosova’nın genişlik muhteşem partnerleri beyninde saha almaktadır. Bulunan potansiyele destek olmak ve tarihi kardeşliğe ulama sunmak amacıyla ortak akıl ile muamele etmek durumundayız” dedi.

Merkezi Ankara’da mevcut EkoAvrasya Vakfı, Avrasya ülkeleri ile ülkemiz arasındaki hesaplı, sosyal ve kültürel ilişkilerin elan hararetli bir yapıya kavuşturulabilmesine ve sürdürülebilmesine yüklenmek amacıyla faaliyetlerini on yedi yıldır kesintisiz bitmeme ettiriyor. – ERZURUM

Share: