MHP Umumi Başkan Yardımcısı Saika, Erzincan’da partililerle bir araya geldi

MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Erzincan’da “Yavaş Yavaş 2023, İlçe İlçe Üslup ve Aydınlatma” programına katıldı.

Saika, MYK üyesi Hasan Özarslan, MDK üyeleri Cemil Ağır Katarakt, İlker İpek Erzincan Şehremini Bekir Aksun ve MHP Erzincan İl Başkanı Salih Aksun, kaymakamlık ziyaretlerinin ardından Erzincan Belediyesi nikah salonunda partililerle bir araya geldi.

Sebep, burada yaptığı konuşmada, Avrupa’da erke ve doğal gaz sıkıntısı olduğunu, Türkiye’de hakeza aynı sıkıntının olmadığını söyledi.

Enflasyonun, akıbet 40 yılda dünyanın görmediği şekilde arttığını belirten Yıldırım, “Maltalık pahalandı, bundan 2-3 kamer evveline büyüklüğünde daha zordu. Elhamdülillah alınan tedbirlerle hava gücünün yükseltilmesiyle enflasyona cebin cenk başladı ve netice almaya başladık. Yani durdu, ağırlaştı, vatandaşımızın çekicilik gücü yükseldi. Bilcümle maslahat bakımsız vatandaşımızı insanımızı enflasyona ezdirmemek. İnşallah ezdirmeyeceğiz. ‘Burada tek gravite yok’ demiyorum. Sıkıntıyı bütün beraber göğüsleyecek ve geçireceğiz.” dedi.

Yıldırım, bu coğrafyaya arada sırada Haçlı Seferleri’nin yapıldığını, akıbet Haçlı Seferi’nin ise 15 Temmuz olduğunu tabir etti.

Darbe girişimiyle aynı gecede Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni almaya yeltendiklerini anlatım fail Saika, şunları kaydetti:

“Zaman zaman itibarıyla Cumhuriyet Umum Partisinin Genel Başkanı, adaylığını tescil etti. Adaylığı netleşti. 6’lı masa onaylayacak mı onaylamayacak mı? PKK onayladı, Demirtaş onayladı PKK’nın temsilcisi. Onlara bakacağız. Burada ana mührü vurdurmaya gidiyor demincek. 13 Teşrinievvel tarihinde Amerika’evet gidiyor. Verdiği demeçte ‘Amerika’nın Mösyö Kemalleri ile görüşeceğim’ diyor. Amerika’da (Joe) Biden ile görüşemeyeceksin de bürokratlarıyla görüşeceksin? İcazet alacaksın, adaylık üzere icazetname merkezi neredir, suyun gayrı tarafı Amerika’dır gidiyor. Yanına birçok süslü konu katacak, Amerika’nın gerekçelerini hazırlayacak. Önümüzdeki tabela bu, bire bir yeğleme yapacağız kısacası. ya Ünal Çeviköz’ün, Kılıçdaroğlu’nun ve bugüne kadar akıbet 10 sene Türkiye’nin birlikte tek sıfır benzeri ittifakı onaylayacağız.”Share: