Ekrem İmamoğlu, 6’lı masa sorusuna hakeza cevap verdi: Birileri meraktan çatlasın patlasın, bizi ilişik tıpkısı molekül bulunmayan

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Akşener ile Gümüşhane’birlikte katıldıkları programın peşi sıra zaman da Sivas’ta bire bir sıra açılış ve esnaf ziyaretlerinde bulundu. İmamoğlu, Sivas’ta bulunan Cumhuriyet Altını El Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ise dolaşma içerisinde tıpkısı araya gelmedi. İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu dönme içerisinde ayrımlı ilçelerde vatandaşlarla tıpkısı araya geldi.

“O MASANIN BILDIRME ÇALIŞKAN NEFERİ EGO OLACAĞIM”

Akşam Ezanı saatlerinde Sivas el merkezinde olan İmamoğlu, esnaf ziyaretlerinde bulunarak matbuat mensuplarının sorularını yanıtladı. İmamoğlu tıpkı istifham konusunda, “Masanın genişlik faal neferi olacağım” sözlerini üsteleyerek, “Görüyorsunuz ortamı, yaşıyoruz. Bütün umumi başkanlar yaşıyor. Geçkin sayın Akşener ile Gümüşhane’deydik. Çokça zer bire bir hizmeti açtık. Sokakta binlerce Gümüşhaneli vatandaşımız ile aynı aradaydık. Umumi başkanımız geçkin Tokat’taydı. Zaman Sivas’a kuzeyden antre yaptı, merkeze geliyor. Nedeniyle ülkemizin rastgele noktasını hissediyoruz, vatandaşlarımızı hissediyoruz. Benzeri tarafta herkesin aynı görev alanı var, çözümleri çalışıyoruz. Bizde İstanbul üzere Türkiye’nin yer heybetli kentinden mecmu ülkeye sorumluluğumuzu yaşadığımızı hissettirecek ziyaretler yapıyoruz. Zaman dahi Sivas’ta 250’yi çok şehremaneti başkanımızla iki günlük çalışma yapacağız. Sabahta Divriği’üstelik iyice aynı eseri açtık. Dolayısıyla gelişigüzel molekül haddinden fazla sunturlu olacak. Zamanı geldiğinde herhangi bir değişmeyen alınır, yer iyicene şeyler yapılır amma gine söyleyeyim o masanın sunma aktif neferi ego olacağım. İnşallah cümle aynı kararlılıkta koşar” dedi.

“ALTILI MASADA ÜLKÜ NAMEVCUT”

İmamoğlu’na Cumhur Reisi Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na hitaben yaptığı “Karşıma çık” çağrısı hatırlatılarak, bu çağrının elbet denk bulacağı, masada dava olup olmadığı soruldu. İmamoğlu bu soru üstüne şunları söyledi:

“Hiçbir dava namevcut. Birileri meraktan çatlasın de patlasın, bizi ilgili aynı molekül yok. Biz işimize bakıyoruz, kimin hangi dediğinin dahi düpedüz tıpkı önemi bulunmayan. Lafları birbirine karıştırıyorlar, erk böyle mi peki. Her dönem mugayeret ile ilgileniyor. İktidar böyle mi peki. Herhangi Bir çevrim İstanbul Belediyesi’nin işiyle gücüyle ilgileniyor. Tıpkısı devir namevcut ki 6-7 bakanı hakkımızda konu etmeyi versin. İşleri güçleri bizleriz, yani onun amacıyla gelmek kim kâr veren ongun taşlanır. Bana icra vekili moralimi, umudumu görür esasta. Gençleri, üreten insanları, esnafı, öğrencileri, özellikle kadınlardaki enerjiyi. Türkiye balaban tıpkısı değişimle alın karşıyadır. 2023 parçalanmamış sıcaklığıyla Cumhuriyetin 100. yılının meşalesiyle geliyor. Bizde hazırız.”

Share: