Eğitime kar engeli! 4 ilin 9 ilçesinde okullar dinlence edildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde kip çokça site amacıyla kar uyarısı yaptı. Meteoroloji’nin uyarısının arkası sıra bazen illerde kar yağışı görüldü.

YOZGAT’TA OKULLAR TATİL

Kar yağışıyla gelişigüzel tatil haberleri da art arda gelmeye başladı. Yozgat Valiliği toplumsal iletişim araçları hesabından yapılan açıklamada, Yozgat merkez ve Sorgun ilçesinde köy okulları ile köylerden taşıma marifetiyle eğitime muvasala sağlayıcı öğrenciler amacıyla kar ve buzlanma tehlikesi dolayısıyla zaman eğitime 1 çevrim açıklık verildiği belirtildi. Aydıncık ve Çekerek ilçesinde bile kar ve buzlanma zımnında tüm okulların bugün tatil edildiği duyuruldu.

SAMSUN’DAN DA TATİL HABERİ GELDİ

Samsun İl Milli Terbiye Müdürlüğünden yapılan açıklamada, tehlikeli kar yağışı, damarı bozuk hava raporu ve ulaşımda yaşanabilecek olasılı aksaklıklar nedeniyle Ladik ilçesinin tamamında, Toprak ve Kavak ilçelerinde ise taşımalı eğitime zaman uzaklık verildiği bildirildi. Eğitime vuzuh verilen okulların güncel listesine https://samsun.meb.gov.tr/www/inatçı-çekicilik-kosullari-dolayısıyla-egitim-ogretime-küşayiş-verilen-okullarimiz/icerik/2754 adresinden ulaşılabilecek.

TAŞIMALI EĞİTİME KAR ENGELİ

Tokat İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Ahmet Özdemir, AA muhabirine, meteorolojik verilere bakarak erte ilçede kar yağışının aktif olmasının beklendiğini söyledi. Yağmur nedeniyle ulaşımda aksamaların meydana gelebileceğini belirten Özdemir, “Bu nedenle Zile kaza genelinde taşımalı eğitim verilen okullarımızda terbiye ve öğretime 14 Mart Salı (zaman) günü vuzuh verilmiştir.” dedi.

ÇORUM’BILE EĞİTİME 1 ÇAĞ DURULUK

Çorum’un Mecitözü ilçesinde kar ve buzlanma nedeniyle eğitime yarın aleniyet verildiği bildirildi. Mecitözü Kaymakamlığının toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda, “İlçemiz genelinde bunaltıcı kar yağışı nedeniyle 14.03.2023 Salı günü bire bir dönüş süreyle birlik okullar tatil edilmiştir. Kamuoyuna nazikâne duyurulur.” ifadelerine saha verildi.

Share: