Diyarbakır annelerinden HDP’nin hesaplarındaki blokenin kaldırılmasına tepki

Diyarbakır anneleri, Anayasa Mahkemesinin (AYM), HDP’nin Hazne yardımı adına tedbiren bloke konulması kararını kaldırmasına reaksiyon gösterdi.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu markajcı ailelerin 3 Eylül 2019’da başlattığı habitat eylemi 1285’inci gününde devam ediyor.

HDP İl Başkanlığı önünde eylemlerini sürdüren aileler namına açıklama işleyen Ayşegül Biçer, temel ve babalar namına evlatlarının acısını yüreklerine gömüp depremde hayatını kaybeden insanların acısını yaşamaya çalışırken ülkenin gündeminin seçim, namzetlik, kavil çalışmaları, takviye paylaşımıyla çalışır edildiğini söyledi.

Biçer şöyle konuştu:

“Terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP, nefessiz kalmışken Esas Mahkemesinin şevket desteğinden yararlanmasına onaylama vermesiyle yeniden oksijen desteği almıştır. Bu karar ile yıldırı örgütüne finans sağlanmıştır. Devletin ödediği bu parada şehidin, yetimin, fakirin ve bu milletin hakkı vardır. HDP’ye değil maddi destek verilmesi, derhal kapatılması gerekmektedir. Huzuru, istikrarı ve sükuneti yakalamışken bu verilen kararı protesto ediyor ve kabul etmiyoruz.”

Share: