DENİB Yüksekokul ihracatçıları bilgilendirmeye bitmeme ediyor

DENİB Akademi, “Umumi Gümrük ve Aut Tecim Mevzuatı’ eğitimini, Çeltek Ticaret ve Sanayi Odası’nda, “Dış Ticarette Tasdik Şekilleri, Aut Ticarette Ifa Şekilleri” eğitimi ise Denizli İhracatçılar Birliği’nde düzenledi.

DENİB Yüksekokul, “Umumi Gümrük ve Dış Tecim Mevzuatı” eğitimini Denizli İhracatçılar Birliği ile Yardımcı Tecim ve Uran Odası işbirliğinde 7 Ara 2022 tarihinde Yardımcı Tecim ve Uran Odası’nda, “Dış Ticarette Doğrulama Şekilleri (Incoterms 2020) Aut Ticarette Ödeme Şekilleri” eğitimi ise 8 Ara 2022 tarihinde Denizli İhracatçılar Birliği’nde düzenledi. Kızılkaya Akademi’den Eray Dağnık marifetiyle sunulan terbiye programında; gümrük rejimleri, dış alım ve dış satım rejimi kararları, ithali ve ihracı haram eşyalar ile izne mecbur eşyalar, gümrük kanunu ve gümrük yönetmeliğinin mehabetli hükümleri, gümrük idarelerine karşı sorumluluklar ve haklar, aut ticarete laf eşyanın gümrük işlemleri öncesi ve sonrasında özen edilmesi gerekenler bahis başlıkları, Aysuda Meryem Köksal aracılığıyla verilen programda ise dış ticarette teyit şekilleri (Incoterms 2020), aut ticarette ifa şekilleri laf başlıkları üzerinde duruldu.

Eğitim programları, yapılan bilgilendirmelerin ve paylaşımların arkası sıra soru-yanıt bölümüyle bitmeme etti. DENİB Akademi Eğitimlerine, 15 Ara 2022 tarihinde düzenlenecek olan “Desen Tasarımda Ayırt Hazırlamak- Bellik ve Iz Tanımlama (Workshop) Eğitimi” ile devam edecek. – DENİZLİ

Share: