DEVA Partisi Ekonomi ve Mal Politikaları Başkanı Çanakçı, Çorum’da konuştu Açıklaması

MERHEM Partisi Ekonomi ve Mal Politikaları Başkanı İbrahim Çanakçı, “Bugüne kadar 12 gösteri planı açıkladık. Tarımla başladık, toplumsal politikalarla devam ettik, sayısal transformasyon, iktisat ve finans politikaları eylem planımızı şubatta açıkladık. Önümüzdeki zaman da 12 gösteri planı açıklayacağız.” dedi.

Çanakçı, Çorum Tecim ve Uran Odasında partisinin “Iktisat ve Mal Gösteri Planı”nı takdim etmek üzere düzenlediği toplantıda, UMAR Partisi’nin 2 sene önceki kurulduğunu hatırlattı.

Yeni ayrımsız siyaset dili ve tarzı anlayışıyla yola çıktıklarını tamlayan Çanakçı, “Bu kullanılmamış politika anlayışının bir nice parametresi var amma sunu önemli parametrelerinden biri, hal odaklı, gelecek odaklı kalkışmak. Yani sadece tenkit etmek değil, tıpkısı zamanda çözümleri birlikte kazımak. Çabucak geçmişi enformasyon değil, geleceği müteveccih program ve projeleri üstelik peyda etmek. Bu inançla yola çıktık.” diyerek konuştu.

DEVA Partisi’nin çalışmalarının örgütlenme, büyüklük meseleleriyle ilgilendiren düşün ve öneri ihya ile mutluluk geleceğine ilişik eylem planları alıştırmak şeklinde üç asıl alanda yoğunlaştığını dile getiren Çanakçı, “Teşkilatlanma çalışmalarımız cesim tıpkısı kayran. Orada oylumlu aleniyet aldık. Türkiye’nin 81 ilinde, 750 ilçesinde teşkilatlanmış durumdayız. 170 bini aşan üye sayısına ulaşmış durumdayız. Seçime giriş yeterliliğini nail partiyiz. Örgütlenme konusundaki çalışmalarımız bizim üzere çok tatminkar şekilde ilerledi. Farklı mesaimizi teksif ettiğimiz düz, devlet meseleleriyle ait görüşler, öneriler geliştirmek. Bu çalışmalarımızı bile büyük ayrımsız çabayla yürütüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Çanakçı, gösteri planları üstüne dahi icraat yürüttüklerini anlatarak, şunları kaydetti:

“Üçüncü düz ise ülkenin geleceğiyle ilişik hal odaklı yaklaşımın parçası adına gösteri planları hazırlamak. Asıl meselelerle ilişkin hangi yapılması gerekiyor, zahir yapılması gerekiyor, bunları tarh etmek. Bugüne büyüklüğünde 12 gösteri planı açıkladık. Tarımla başladık, içtimai politikalarla devam ettik, sayısal tahavvül, iktisat ve finans politikaları eylem planımızı şubatta açıkladık. Önümüzdeki bölüm da 12 eylem planı açıklayacağız.”Share: