Depremden etkilenen üreticilere, Denizli’den müzaheret eli uzandı

Depremden etkilenen üreticilere, Denizli’den müzaheret eli uzandı

DENİZLİ – Kahramanmaraş merkezli ve bir çokça ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası, büyük ve küçükbaş efsanevi yetiştiricilerine yönelik Denizli’den yardımlar yapıldı.

Deprem bölgesinde hayatın normale dönmesi ve zirai üretimin devamlılığının sağlanması amacıyla tam Türkiye seferber oldu. Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü birlikte facia bölgesindeki depremzede vatandaşlarımız ile balaban ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerimize müteveccih yardımlarını yapmaya bitmeme ediyor. İl ve İlçe Müdürlüklerindeki personeller, firmalar, ayni ve nakdi katkılarıyla depremzedelere dem olmaya çalışıyor.

Hatay Eş Güdüm Valisi Büyük Fuat Atik’in koordinesinde depremden etkilenen vatandaşlara aşındırmak ve SERPMEK ihtiyaçlarında kullanılmak amacıyla 75 ton un, 96 bin 820 kg üreticilere arkalamak için hayvan yemi, deri, başmaklık, suluk ve günce ihtiyaçların karşılanmasında kullanılmak amacıyla mütenevvi malzemeler ile gelişigüzel toplamda 7 sayı arkalama tırı başta Hatay görünmek amacıyla Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya illerine ulaştırıldı.

Aynı zamanda damızlık kucak gâvur yetiştiricileri birliğinin 19 İlçede 35 fahri ile topladığı 571 adet küçükbaş, 3 skor büyükbaş hayvanın kesimi Deri ve Benzin Kurumu ile duranlar mezbahanesinde gerçekleştirilerek toplamda 12 titrem karkas deri kıyamet bölgesindeki depremzedelere ulaştırılmak üzere gönderildi. Antrparantez Kızılay yerine 100 bin TL arkalama yapıldı.

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, “Bakanlığımız koordinasyonunda hareket afetinden etkilenen yetiştiricilerimiz üzere hayvan yemi sevkiyatlarımız devam etmektedir. Daha geçmiş gönderilen kemirmek ve SAVUŞMAK ihtiyaçlarında mergup 3 tır Una munzam yerine 4 tır efsanevi yemi, keçe, yemlik, suluk ve günce ihtiyaçların karşılanmasında kullanılmak için çeşitli malzemeler dahi yola çıkmıştır. Vatandaşlarımızın ve çiftçilerimizin daim yanındayız. Bire Bir olacağız, tam zorlukları birlikte aşacağız” dedi.

Share: