Depremden etkilenen üreticilere, Denizli’den müzaheret eli uzandı

Kahramanmaraş merkezli ve tıpkı çokça ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası, nazik ve küçükbaş efsanevi yetiştiricilerine müteveccih Denizli’den yardımlar yapıldı.

Zelzele bölgesinde hayatın normale dönmesi ve tarımsal üretimin devamlılığının sağlanması için eksiksiz Türkiye seferber oldu. Denizli İl Ekincilik ve Orman Müdürlüğü de kıran bölgesindeki depremzede vatandaşlarımız ile büyük ve küçükbaş efsanevi yetiştiricilerimize yönelik yardımlarını yapmaya devam ediyor. İl ve İlçe Müdürlüklerindeki personeller, firmalar, ayni ve nakdi katkılarıyla depremzedelere koku olmaya çalışıyor.

Hatay Koordinasyon Valisi Mehabetli Fuat Atik’in koordinesinde depremden etkilenen vatandaşlara aşındırmak ve NANIAZIZ ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 75 ton un, 96 bin 820 kg üreticilere yüklenmek için efsanevi yemi, çerge, arpalık, gusülhane ve günce ihtiyaçların karşılanmasında kullanılmak için türlü malzemeler ile birlikte toplamda 7 adet yardım tırı başta Hatay girmek için Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya illerine ulaştırıldı.

Aynı zamanda maya koyun gâvur yetiştiricileri birliğinin 19 İlçede 35 fahri ile topladığı 571 nüsha küçükbaş, 3 nüsha kocabaş hayvanın kesimi Vücut ve Benzen Kurumu ile duranlar mezbahanesinde gerçekleştirilerek toplamda 12 titrem karkas et facia bölgesindeki depremzedelere ulaştırılmak amacıyla gönderildi. Antrparantez Kızılay namına 100 bin TL müzaheret yapıldı.

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, “Bakanlığımız koordinasyonunda deprem afetinden etkilenen yetiştiricilerimiz amacıyla hayvan yemi sevkiyatlarımız devam etmektedir. Daha önceki gönderilen yemek ve NAN ihtiyaçlarında makbul 3 tır Una mülhak yerine 4 tır hayvan yemi, deri, arpalık, gusülhane ve günlük ihtiyaçların karşılanmasında kullanılmak için muhtelif malzemeler üstelik yola çıkmıştır. Vatandaşlarımızın ve çiftçilerimizin her daim yanındayız. Tıpkı olacağız, tam zorlukları birlikte aşacağız” dedi. – DENİZLİ

Share: