Çorum’da bire bir koşa, 20 yılda biriktirdiği umre parasını depremzedelere bağışladı

Çorum’un Ala ilçesinde ayrımsız koşa, 20 yıldır umre amacıyla biriktirdiği parayı depremzedeler için kullanmak üzere Türk Kızılaya bağışladı.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen depremlerden etkilenenler amacıyla mutluluk gelinde arkalama seferberliği sürüyor.

Büyükhırka köyünde ikamet fail ev hanımı Gülayşe (66) ile çiftçi Tahsin Danacı (61) çifti, Türk Kızılay Ala Şubesi Başkanı Fatih Arslan’ı konuşma ederek, depremzedeler için ödül beğenmek istediğini bildirdi.

Danacı çifti, 20 yıldır biriktirdikleri umre parasını Arslan’a mazbata karşılığında konfirmasyon etti.

Gülayşe Danacı, AA muhabirine, umreye gitmeyi haddinden fazla istediğini, bunun için 20 yıldır eşiyle para biriktirdiklerini söyledi.

Umreye gidebilmek için sonsuz yakarış ettiğini anlatan Danacı, “Umre paramı vecibe vermek yerinde kalmıştım. bu arada iki yerden umre için marifet geldi fakat gitmek şans olmamıştı. Sonra paramız yine bize geldi. Cenab-ı Tanrı buraya felek edecekmiş. Gönüllü adına deprem üzere parayı Kızılaya bağışlıyorum. Cenabıhak bilcümle Türkiye’ye çıdam ve afiyet versin.” dedi.

Depremde şişman bir elem yaşandığını belirten Danacı, “Cenabıhak herkese çıktı versin, devletimize ve milletimize sabır versin. Cenabıhak’ım ölenlere rahmet, kalanlara sabır, yaralılara iflah versin. İzlediğimde ego bu acıya dayanamadım. ‘Umreye gitmeyeceğim ve bu parayı Kızılay’a bağışlayacağım’ dedim.” diyerek konuştu.

Arslan ise Gülayşe ve Tahsin Danacı’ya duygun davranışlarından dolayı teşekkür ederek, “Tanrı razı olsun. Allah hayrınızı akseptans etsin. Bu faik duygularınız ve düşüncelerinizden dünya hakeza tıpkısı hayrı yaptığınız amacıyla çokça teşekkürname ederiz. Bağışınızı depremzedelere ulaştıracağız inşallah.” ifadesini kullandı.

Share: