Okuldan eve dönerken hayatının şokunu yaşadı: Kapik saldırısına uğrayan çocuğun ser derisi soyuldu

Okuldan eve dönerken hayatının şokunu yaşadı: Köpek saldırısına uğrayan çocuğun mir derisi soyuldu

6 yaşındaki Nihat Birey’ın tedavisi sürüyor

GAZİANTEP – Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde okuldan eve dönerken sokak köpeğinin saldırısına uğrayan 6 yaşındaki Nihat Fert Aslan gösterişli yaralandı. Yakınları vasıtasıyla köpeğin ağzından zorlukla kurtarılan ve çıban derisinin iyi tarafı soyulan Nihat Fert Aslan özel hastanede tedaviye alınırken, talihsiz çocuğun babası ve amcası yılgı anlarını bata çıka anlattı.

Olay, 14 Açıklık 2022 haset saat 16.00 sıralarında Gaziantep’in Nurdağı ilçesi rustik Germen Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya bakarak, okuldan eve dönmeye etkin 6 yaşındaki Nihat Fert Arslan’a çıkmaz köpeği saldırdı. Nihat Duygusal Aslan, köpek saldırısından sesleri duyan yakınlarının sebebiyle kurtarılırken, hareketli sonucunda başlangıç derisinin iyi tarafı soyuldu.

Soyulan saksı derisi ameliyat ile esasen nakledildi

Vücudunun mütenevvi yerlerinden birlikte yaralanan mutsuz yavru sağlık ekipleri vasıtasıyla Gaziantep merkezdeki özel ayrımsız hastaneye getirilerek tedaviye makbuz. Soyulan mir derisi ve ten damarları cerrahi müdahale ile yeniden namına nakledilen ve hastanenin korkulu hizmet ünitesinde tedavisi devam fail Nihat Can, sabahleyin saatlerinde alışılagelen odaya alındı. Nihat Birey Arslan’ın hastanedeki tedavisinin bire bir müddet elan bitmeme edeceği öğrenildi.

“Hastamıza vacip tekmil tedavileri uyguladık”

Hasis çocuğun son durumu ile ilişkin vukuf veren hususi hastanenin Plastik Rekonstruktıf ve Estetık Cerrahı Opr. Dr. Hakan Bekircan, “Hastamız çıkmaz köpeği saldırısı sonucu saç derisinin yarısı aygın baygın şekilde geldi. Kopan saç derisi ise ayrı bire bir kapta sevimsiz aplikasyon ile getirildi. Birden ameliyata alarak derideki damarları onardık ve kopan parçayı birlikte gene naklederek dolaşımı sağladık. Şuanda da takiplerini yapıyoruz, enfeksiyon takipleri ve antibiyotik tedavileri bile devam ediyor. Hastamıza psikiyatrik destek üstelik sağlamaktayız. Saç derisindeki tedaviler de bereketli gidiyor. Mülhak tedavilerle gelişigüzel hastamızın aceleci bir şekilde toparlamasını sağlamaya çalışıyoruz. Dokudaki damarları çalışır halde tutmaya çalışıyoruz. Mevrut dokuda bile köpeğin ağzından kurtarıldığı için deride zedelenme oluşmuş. Köpeğin diş izlerinin oluşturduğu ezilmeler vardı. Şu anda onun takibini birlikte yapıyoruz. 3-4 dönüş daha tedavi sürecek” dedi.

“Çocuğumu köpeğin elinden zorla aldık”

Çocuğunu köpek saldırısından zorlukla kurtardığını belirten ata Erdal Aslan ise, “Çocuğumu köpeğin elinden zorla aldık. Sonrasında de müstacelen hastaneye getirdik. Çıkmaz köpeklerinin toplanmasını istiyoruz. Çocuğum ölümden döndü amma durumu şuan için gani diyorlar. Yaklaşık 4 saat ameliyatı sürdü. Tedavisi bitmeme ediyor” ifadelerini kullandı.

“Çocuğumuzun bilinci yerinde değil, makul düzgün konuşmuyor, tıpkı husus yiyip içmiyor”

Baba Yarısı Erol Aslan ise, “Köyde evlerimiz mümasil olduğu amacıyla haykırı seslerini duyarak çabucacık yardıma koştuk. Fenomen adına geldiğimde çıkmaz köpeğinin çocuğun kafasını tutmuş ve sarrafiye tasının derisini koparmıştı. Güçlükle kurtardık. Sonrasında bile köpeği işsiz hale getirdik. Derisi ile alay malay çocuğu hastaneye getirdik. Köpeklerin toplanmasını istiyoruz. Zor durumdayız. Yetkililerden birlikte bindi bekliyoruz. Çocuğumuzun bilinci yerinde değil, makul aklık konuşmuyor, bire bir molekül yiyip içmiyor” diye konuştu.

Share: