Bire Bir metrelik koşa, boylarını aşmayacak aynı sülale istiyor

Tıpkı metrelik koşa, boylarını aşmayacak aynı aile istiyor

Sivas’ta faal 1 metrelik Öztürk çifti boylarını aşmayacak tıpkısı evde sarih ayrımsız sahn beklemek istiyor

SİVAS – Sivas’ta cıvıl cıvıl 1 metrelik Öztürk çifti boylarını aşmayacak benzeri evde vazıh tıpkı sahn beklemek istiyor.

İnternet üstünde tanışarak geçtiğimiz Orak Ayı ayında Gümüşhane ve Sivas’ta düzenlenen düğün törenleriyle hayatlarını birleştiren 1 metre 8 santimetre boyundaki Ahat ve Emine Öztürk çifti, örtüsüz ayrımsız evin hayalini kuruyor. Türkiye’nin yeryüzü gücük çifti olan Öztürk çifti üzere, normal boylu insanlara göre tasarlanan rastgele çevirici ve materyal adeta bir bariyer. Çift neredeyse giderek günce işlerini görebilmek üzere kimi zaman basamak ve sandalye ara sıra ise ayrımsız çubuk sarmak zorunda kalıyor. Öztürk çifti kısaca 4 aydır Ahad Öztürk’ün esas ve babasıyla gelişigüzel tıpkısı evde kalıyor. Koşa içerisindeki eşyaların ve mimarisinin kendilerine engel çıkartmayacağı tıpkısı lüp hayalini kuruyor.

Her şeye rağmen mutlular

24 yaşındaki Ahat Öztürk, kendisiyle benzeri boydaki eşiyle bahtiyar olduklarını fakat boylarına akıllıca tıpkı habbe hayalini kurduklarını belirterek, “Biz toplumsal iletişim araçları üzerinden irtibata geçtik. Orada tanıştık. Muta Nikâhı kararı aldık. birkaç yıllık tanışmamız oldu. Ondan sonraları dedik ki tıpkısı imza atalım imdi, haddinden fazla geç kalıyoruz. Evliliğimizde dördüncü ayımıza gireceğiz. Mutluyuz huzurluyuz. İster istemez bir topluluk mesail yaşıyoruz. Bizde isteriz zat evimizin olmasını, bayındır bir şekilde ulaşabileceğimiz eşyaların olmasını. Kâh yerde imkanları zorlayamıyorsun. İmkanın neye yetiyorsa ona çabalıyorsun. Burada da prizlerimiz yüksekte. Yalnız lavabonun ışığının düğmesini bayağı indirebildik. Zat imkanlarımız ile yaptık. Temsil çeşmeye uzanacağız uzanamıyoruz. Eşim söz gelişi yemek yapacak iskemle evet da tabure kullanıyor. Onu yolmak zorunda kalıyor ve ister istemez üstünde akıntı ediyorsun, tedenni riski oluyor. Kadem burkma riski oluyor” dedi.

Taburesiz tek hisse senedi yapamıyorlar

Emine Öztürk ise etki yıkayabilmek amacıyla da tabure koymak zorunda kaldıklarını belirtip, “Kemirmek yaparken tutkun tabure girmek zorunda kalıyorum. Işıkları açarken çubuk vira etmek zorunda kalıyorum. Telefonumuzu şarja dahi taksak, bildirme ufak tıpkı şey birlikte da sekmen gerekiyor. Bunun zorlukları var. Bunu sunu ferah tığ ve bizim kabil insanlar anlıyor. Kayınvalidem koruyucu oluyor. Mutfakta olsun ışığı açarken çokça koruyucu oluyor. Zaman Zaman inanın o çubuğu de sürmek pres oluyor. Özlük boyumuza bakarak tıpkı mutfağım olsa yada özlük yaşantımıza akıllıca bire bir priz olsa bereketli olur. Demincek görüyorum yıpranmamış evlerde bunlar olanaklı. Ama şuan kim durduğumuz eş eski ayrımsız bina olduğu amacıyla bunu doğrulamak biraz print. Kirada yaşadığımız için kendimize göre evi ayarlayamıyoruz. Kendi evimiz olsa kendimize göre ayarlayabiliriz. Ama familya kira olunca olmuyor. yardım etmek isteyenler için Tanrı razı olsun derim” şeklinde konuştu.

Share: