Belediyenin “Er taşındılar” dediği sülale sakini: “Dalavere söylemeyi bırakın, işinizi yapın”

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde şehremaneti ve Çaybel’in yaptığı “Sofia Evleri” sitesine belediyeden izah geldi. Yapılan açıklamaya şehir sakini Ünal cevap verdi.

Sofia Evleri’nde mal sahibi olan Toplama Ünal, belediyenin verdiği cevaba istinaden yaşadıkları mağduriyeti şu şekilde anlattı:

“Hangi büyüklüğünde matrak ve forma safhada güzel bir abece reşit. Bu işi de siyasal partiye yüklemese olmazdı doğrusu. Bilfarz ben Millet İttifakının benzeri İl Başbuğ Yardımcısıyım. Yani, politik namına tıpkı konumda ve yerdeyiz. Tabi ki bu emanet olmayanı ergin gibi göstermekte konusunda olmadığını ispatlamıştır. Seçkin şeyden ilk elimizde bap üzere iskan ruhsatı var iskan ruhsatının tarihi nedir? 04.01.2022 kavisli tıpkısı iskan verdiği tarihten sonra ki aylarda Sofia evlerinin yolu yapılmamıştır ve şita aylarında Ocak ayından itibaren yollar çoğunlukla kar ve buz bedeni ile kapanmıştır. Yani 02.09.2022 tarihi ile hala öğün yoktur. Küşade olan yol apayrı parseller üzerindedir. Yanlış iki ; Burada sıkıntısı olan bir iki can midir ‘Burada yararsız hazırda 50 den çok intaç maliki oturmaktadır. Belediyenin satmadık dediği evler hariçtir. Kusurlu üç; Belediye ile yüz kere diyaloğa girilmiş hassaten mukayyet kendisine dilekçeler mevdu. Bu konuda de bir karşılık alınamamıştır. Hatalı dört; Tek aynı yerde sıfır tutkun ferdî otopark nerde tığ göremedik. Benzeri çokça dirilik öz park yeri yerini parasını verip ayırdı. Kusurlu beş; İyi düzenlenmiş belde düzeni ve balkon bahçesi nerede ‘ Belediye özlük evlerinin teras bahçeli olanlarını Çaybel’e yaptırmaya başlamıştır. ya diğerleri ‘ Çevre düzenlemesi aynı yana her taraf moloz ve bokluk içerisindedir. Bir sıkıntı gelip görülebilir. Hatalı altı; Kamu gözetiminde sözde yabansı adına oturulmuş kadar ayrımsız gelgel çiziyorsunuz. Orada oturanlar elektriğini doğalgazını iskan verir vermez açtırdılar. Suyu birlikte Çaycuma belediyesine parasını yaptırdıktan sonra açtılar. Geçmek ki beyninde yasasız tıpkı format yok. Kuşkusuz bir anlayıştır kim ücretini verdiğimiz ve tapusunu aldığımız tıpkı familya amacıyla sizden izin alacağız’ Kaldı kim ikmal irtifakı ile tapusunu almış olan bir emanet meskeninde oturamaz diyerek ayrımsız kalça üstelik yoktur. Ücretini yüklenici firmaya ödeyerek canlılık ve akarsu şantiyeden sağlanmıştır. Bilmiyordum diyemezsin zira Sofia takım Çaybel ile bu arada projede varlar. Dolayısı ile Çaycuma belediyesi beni bilgim bulunmayan yalanını söyleyemez. Mavera yandan site içerisinde mevcut ışıklandırmalarda kanunsuz adına oturdu dediğiniz zamanlarda gelişigüzel ahit açıktı. Kanun bariz 18 uygulamasını iskan ruhsatını vermeden yapacaktınız. Resmi yazılar var. Kamuoyunu yanıltmayın. Biber Dolması söylemeyi bırakın imdi. İşinizi yapın. Yapamıyorsanız çekip gidin. Sorumlu ve yapmadığınız işlerden dolayı zeytinyağı kabil ayrıca çıkma gayretiniz boşa menfaat. Hiç kimse sizin egemenlik eriniz yada şeriklik çalışanınız değil. Düzenlenen alanlar mamure Yönetmeliği çokça berrak. Yapılanlar suç. Kanunlar, hususiyet ve kamuoyu nezdinde hesap vereceksiniz.” – ZONGULDAK

Share: