Başkan Pekmezci Ankara’da temaslarda bulundu

Bayburt Belediye Reisi Hükmü Pekmezci iş ziyareti amacıyla bulunduğu Ankara’da benzeri paradigma müzakere gerçekleştirdi.

Ankara ziyaretlerine Saylav Fetani Battal ile görüşerek başlayan Komutan Pekmezci Bayburt’ta yapımı planlanan ve yürütülmekte olan projelerle ilgilendiren Mebus Battal ile benzeri ülfet gerçekleştirdi.

Bayburt’un derinlemesine adına ele alındığı görüşmenin peşi sıra Komutan Pekmezci ve Mebus Battal İller Bankası Umumi Müdürlüğüne geçerek Genel Müdür Yusuf Büyük’ü makamında ülfet ettiler. Ziyarette Belediye eliyle hayata geçirilecek olan İçme Suyu Sertlik Derecesi Düşürme Projesi ile ilişkin istişarelerde bulunuldu.

İller Bankası ziyareti sonrası Mesai ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sabık Komutan Pekmezci burada Faaliyet ve Sosyal Düzenlilik Bakanı Prof. Dr. Vedat Âlim’i makamında ziyaret etti. Bayburt’un konuşulduğu ziyarette Başbuğ Pekmezci Bayburt Belediyesi aracılığıyla kentte yapımı tamamlanan ve gerçekleştirilecek olan projeler üzerine Icra Vekili Bilimci ile rey alışverişinde bulundu.

Daha sonra Milletvekili Fetani Battal ile alay malay Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanlığına giden Başbuğ Hükmü Pekmezci burada Nazır Mustafa Varank’a ziyarette bulunarak bire bir görüşme gerçekleştirdi. Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı vasıtasıyla Bayburt’ta yapılacak olan icraat değerlendirildi. Görüşmenin peşi sıra Başkan Pekmezci Mebus Battal ve Ilbay Cüneyt Epcim Karayolları Umumi Müdürlüğü ve Oran Su İşleri Umumi Müdürlüğü’ne geçerek Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ve Devlet Akarsu İşleri Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca ile birer ziyaret gerçekleştirdiler. Görüşmede Bayburt’ta Karayolları ve DSİ aracılığıyla yapılan projeler hakkında düşünüm alışverişinde bulundular.

Yoğun ziyaret trafiği sonrasında açıklamalarda kâin Başkan Hükmü Pekmezci “Himmet ziyareti üzere bulunduğumuz Ankara’da Vali Cüneyt Epcim ve Milletvekili Fetani Battal ile gelişigüzel alçak benzeri ülfet programı gerçekleştirdik. Bayburt’un ve Bayburtlunun hizmetin en iyisini alması için çalışmalarımızı geceli gündüzlü sürdürüyoruz. Say ve Sosyal Düzenlilik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilim Adamı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İller Bankası Umumi Müdürü Yusuf Iri, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ve Devlet Akarsu İşleri Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi Akca ile gerçekleştirdiğimiz toplantılar oldukça bereketli geçti. Kendilerine misafirperverlikleri ve ilgileri üzere teşekkürname ediyorum. Valimiz, Milletvekilimiz ve kurumlarımızla işbirliği içre Bayburt amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. – BAYBURT

Share: