Cumhur Reisi Erdoğan’dan, vatandaşın merakla beklediği açıklama: Konutları yapmaya başlıyoruz

DOĞRU Fırka’nin Ankara’da planlı 21. yaş kutlamasına başta Cumhur Reisi Erdoğan ve YANLIŞSIZ Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım girmek için bakanlar, milletvekilleri, parti düzenleme yöneticileri ve çok sayıda AK Partili katıldı. Törende aynı konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, geride kalan 21 yılda YANLIŞSIZ Fırka vasıtasıyla hayata geçirilenlerle ilişkin bilgilendirmede bulundu.

“VATANDAŞIMIZ HAZIRSA KONUTLARI YAPMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

Basamak fiyatlarının yükselmesinin ardından vatandaşın nazik umutla beklediği düşük bütçeli TOKİ konutları projesiyle ilişkin de konuşan Erdoğan, “TOKİ tarafından ülkemize bütün 1 milyon 170 bin konut ve işyeriyle bu arada stat, sayrılarevi, meslek mektepli yurdu mevcut 25 bin toplumsal nişane kazandırdık. Buradan demin erim veriyorum; ekranları başında bizi izleyen milletimize sesleniyorum, toplu konut idaresinde milletimiz hane almaya hazırsa, Çevre Şehircilik Bakanlığımız yerine çabucacık bu konutları yapacak ve milletimizin satın almasına sunacağız” ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın sözlerinin arkası sıra salonda alkış tufanı koptu.

“SİZİN GİBİ NÖBET ARKADAŞLARIM OLDUĞU İÇİN RABBİME HAMD EDİYORUM”

Cumhur Reisi Erdoğan’ın YANLIŞSIZ Tümen’nin 21. yaş haset zımnında gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmadan satır başları ise şu şekilde: “Altın dava arkadaşlarım, Halk İttifakı’nda beraber kere yürüdüğümüz sayın genel başbuğ Heybet Bahçeli, nadir misafirler sizleri bildirme kalbi duygularımla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum.

Rabbime bana sizler kabil sefer arkadaşları verdiği için hamd ediyorum. Yunus’tan ilham ile şayet söyleyecek olursak, benzeri idik yirmi benzeri olduk, birbirimize cömert olduk, millete tayfa olduk, yürüdük elhamdülillah, vardığımız illere ihtifal ellere girdiğimiz kebir gönüllere sevgiyi, muhabbeti kalplere saçtık elhamdülillah.

“ARTIK TÜRKİYE’DE HİÇBİR ÖZDEK ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK DİYEREK YOLA ÇIKTIK”

Dirildik pınar olduk, irkildik ırmak olduk, acun ile yarışır olduk, aştık elhamdülillah, beri gel kucaklaşalım, ırak isek yakınlaşalım, ülkemizi daha de büyütelim, azmettik elhamdülillah.

Bundan bütün 21 yıl ilk tıpkısı 14 Ağustos günü, ‘imdi Türkiye’birlikte hiçbir özdek eskisi kadar olmayacak’ diye niteleyerek DÜRÜST Tümen’nin kuruluşunun müjdesini milletimizle paylaştık. Bizim önümüzü, okuduğumuz benzeri şiiri kulp ederek istisna etmek isteyenlere cevabımızı milletimizle birlikte DOĞRU Parti’yi kurarak verdik.

Girdiğimiz evvel seçimi bizi yüzde 34 oyla iktidara getiren milletimiz bugüne kadar bütün yüzdelik 40 ile yüzdelik 50 arasındaki düşünce oranlarıyla birinci çıkarmıştır. Cumhurbaşkanı seçimi ve ahali oylamalarında bu oranlar yüzdelik 52’lere hassaten yüzde 69’lara kadar çıkmıştır.

Gençler Türkiye’nin siyasi, kazançlı, toplumsal açıdan yeryüzü boğunuk döneminde SELIM Tümen’nin Kurucular Kurulu’nda düz alarak bu iri davaya omuz veren temas kardeşime bizzat, milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

AK Tümen’ye oy vererek partimize bindi reşit kardeşime, vatandaşıma teşekkür ediyorum. Bu nazik aile süresince düzlük almış olup birlikte darül bekaya ölüm fail kardeşlerimize Allah’tan yağmur diliyorum. Seçme hangi sebeple olursa olsun bu kutlu çatının dışına çıkarak kendine apayrı yollar çizenlere de geçmişteki hizmetleri üzere teşekkürname ediyorum. Serencam nefesine büyüklüğünde balaban davanın bugünkü bayraktarı olan YANLIŞSIZ Fırka saflarında sadakatle bakım eden milyonlarla birlikte zat yolumuzda ilerlemeyi sürdüreceğiz.”

“SELIM PARTİ BU ÜLKEYİ UÇURUMUN EŞİĞİNDEN KURTARMIŞTIR”

İnşallah önümüzdeki yıl Rabbim lütfederse bu posta partimizle ilgili yıldönümünü Ankara Merbut Spor Salonu’nda yapacağız. Rastgele husus kabilinden bu nazik davanın mensubu kalkmak dahi aynı talih işidir. DOĞRU Öğür kadroları kendisine Rabbimizin bize bahşettiği nasibe hamd ederek öz işimize bakacağız, sorumluluklarımızı adına getirmenin mücadelesini vereceğiz.

YANLIŞSIZ Fırka 21 sene geçmiş siyaset sahnesine hamle atmakla Türkiye’birlikte yeni bir d önemi başlatmış, bu ülkeyi uçurumun eşiğinden kurtarmıştır. Bu sürenin yaklaşık 20 yılı iktidarda geçmiştir. Milletin teveccühüne mazhar kendisine, asırlık eksiklikleri tamamlayarak geleceğin dünyasının altyapısını kurarak ülkemizi bilcümle yukarıya taşıdık.

İlçe, mahalle, yer, köyleriyle 81 vilayetimizin temas birine yapıt, yatırım, projelerimizle damgamızı vurduk. İnancımızın ve insanlığımızın gereği yerine yürüttüğümüz mutlu mücadeleyi 2023 seçimlerini birlikte kazanarak inşallah taçlandıracağız.

Türkiye 2023 vizyonunu daha çok demokraside ve kalkınmada eksikliklerini ikmal değil siyaseti ve ekonomisiyle dünyanın bildirme büyükleri ortada düzlük kabul etme hedefi konusunda nesir etmektedir. Dışarıdaki yağı, içimizdeki gafillerin bizi bu yolda alıkoymasına banko cevaz vermeyeceğiz.

“SON 10 AYDA NAZIK GAYRETLE KOŞMAYA VAR MIYIZ?”

Ülkemize, eski Türkiye’nin çor, baziçe ve tuzaklarıyla yükselti kaybettirilmesine katiyen heves göstermeyeceğiz. Sonuç günlerde hangi idüğü belgisiz tipler eliyle körüklenmek talip rasist ve mezhepçi nefretin milletimizin ebedi kardeşliğimizi zehirlemesine zinhar cevaz etmeyeceğiz.

Eşrefi yaratıklar olan insanın renginden, mensubiyetinden, kimliğinden etraf kötü gören Ebu Cehil zihniyetinden ülkemizi ve milletimizi ne pahasına olursa olsun korumakta kararlıyız. Sonuç 21 yılda olduğu kabil değerlerimizi yüceltip, insanımızın kalbine girerek, konu husus dolaşarak muhalefetin domates dolması ve iftiraları karşısında hakkı bilcümle yukarıda tutarık yapacağız.

Şu küsurat 10 ayda temel kademe, karı, toyluk kollarıyla nazik gayretle koşmaya var mıyız? SELIM Tümen’nin genel başkanından teşkilatlarına ve takkadak sandıkta görüş veren seçmenine büyüklüğünde aha bu nazik sorumluluğun vebalini üstlenmiştir. Genel merkezimiz cemi organlarıyla davamızın karargahıdır, il başkanlarımız öncü beyleridir, memleket yönetimlerimiz partimizin sahadaki alperenleridir. Şehremaneti başkanlarımız şehirlerde bakım erleridir. Organ olan her bir kardeşin mutlu mücadelemizin kendi mahallindeki temsilcileridir.

“BU MİLLETE BUNDAN SONRA HİZMET EDECEĞİZ”

Bu tatlılıkla cemi sefer arkadaşlarımdan İbrahim’in ateşine su haiz karınca misali benim olmadığım yerde kimesne yoktur şuuruyla var kuvvetiyle çalışmasını, çabalamasını beliyorum.

Gençler! Unutmayın, omuzlarınızda yoğun tıpkısı angarya taşıyorsunuz. Sadece 85 milyonun değil istek coğrafyamızdaki yüz milyonlarca kardeşimizin dahi umudunu taşıyorsunuz. Helal kumanya peşinde koşan emekçilerimizin, ülkeye ömre bedel evlatlar yetiştiren anaların, hayatının baharındaki gençler, güneşin altında çalma döken çiftçiler, devlete bakım fail amme görevlilerimizin, el tetikte gözü ufukta öğün bekleyen asker, polis, jandarma, asayiş koruyucularımızın, al bayrağımızı dünyanın dört ucunda gururla dalgalandıran resmi hususi tamlık temsilcilerimizin, girişimcilerimizin, ahşa pareleri için 1080 gündür bala nöbeti tutan Diyarbakır annelerinin, 15 Temmuz gecesi küşade elleriyle tankları durduran bu alp milletin, yüzlerce milyon dostumuzun üstelik mesuliyetini taşıyorsunuz.

Bu şuurla akım ettiğinize gönülden inanıyorum. Bizim bu ülkeye henüz yapacak çok işimiz var. Bu millete getirecek çikti hizmetimiz var. Evlatlarımızın geleceğinin inşasında atacak daha çok adımımız var. Bizim Mutedil Asya’dahi Balkanlar’a, Afrika’dan dünyanın ciharıyek yanına gözünü ve kalbini Türkiye’ye yöneltmiş yüz milyonlara verecek artik umudumuz var.

“2023 GENÇLİĞİMİZİN PATLAMA YILI OLACAK”

Bu yolda yapacak haddinden fazla işimiz var. Cumartesi haset geçmiş Çorum’daydık. Oradan Hacı Bektaş’a geçtik. Hacı Bektaş’ta olunur de şu hezel söylenmez mi; benzeri olduk, iri olduk, hararetli olduk, ahi olduk, bilcümle alay malay Türkiye olduk.

Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sımsıkı sarıldığımız müddetçe Tanrı’ın izniyle bunların hepsini da hayata geçireceğiz. DÜRÜST Fırka’nin bundan sonraki yıldönümlerini bu adımların eşliğinde haddinden fazla daha şişman çekicilik, sevinçle kutlayacağız. Tığ milletin gösterdiği doğrultu dışında hiçbir yola tevessül etmemiş tıpkı hareketiz. Cümle gibi biz bile bir gün bu fani alemden göçüp gideceğiz. Bilindik 2 metreküplük benzeri oyuntu bekliyor bizi. Ve geride ayrımsız zaman bizim ecdada yaptığımız gibi nesiller süresince bütün hayırla ecnebi edilmemizi sağlayacak eserler, hizmetler, başarılar, zaferler bırakmış olmayı beklenti ediyoruz.

Maşallah, buyurun, konuşuyorlar, işte cahillik burada. Ben birlikte bu gençliğimizle övünme ediyorum. Rabbim nazardan saklasın. Haddinden Fazla mücahede edeceğiz, haddinden fazla çalışacağız 2023 gençliğimizin patlama yılı olacak.

“SELIM PARTİ TÜRK SİYASETİNİ 21. YÜZYILA TAŞIMIŞTIR”

Sizlerin üstelik temas birinizin aynı hissiyatı taşıdığından kıvılcım büyüklüğünde şüphem bulunmayan. Rabbim hepinizden razı olsun, rızaı ilahi uğrunda bundan sonra işlemek için güç, bukağılık azim versin.

SELIM Öğür ülkemizin yüzyıllık demokrasi ve kalkınma eksikliklerini tamamlamakla kalmayıp, 21. yüzyılın geçmiş çeyreğinin kalıplarına sıkışıp küsurat Türk siyasetini 21. yüzyıla transfer başarısını göstermiştir.

Rastgele hangi kadar birileri bibi ülkemizi 20. yüzyılın, yoksulluğu ve yoksulluğu körükleyen türe ve hizmetlere antagonist, milletin değerlerine antagonizm besleyici, eser düşmanı, camız ve vesayet özlemcisi, kamplaşmadan, çatışmadan beslenen, vizyonsuz, muhabbetsiz, hiçbirimizin hatırlamak birlikte istemediği pusarık iklime kalın kafalı geçilmek istiyorsa da inşallah bunu başaramayacaklar. Bunların kurduğu masaya sopa olanlara tığ vakit kaybetmeden acıyoruz. Türkiye’yi bire bir çağ öne çıkarmaya çalışırken tıpkı yüzyıl geriye götürmeye kalkanlara dünyayı aksine döndüremeyeceklerini beraberce göstereceğiz.

Esasen bizim 2023 hedeflerimizin karşısına tek parti CHP’si devrinin acımasızlık ve sefalet uygulamalarının düzenlemeleriyle çıkanlara bundan sonra kimesne onur etmiyor. Bir Tane sermayesi YANLIŞSIZ Öğür, Topluluk İttifakı ve Tayyip Erdoğan husumeti olanlar, herhangi bir tarafı buram buram manipülasyon kokan toplumsal medya mecralarında, Türkiye düşmanı çevrelerde revaç buluyor. Tıpkı üstelik bunların yanında PKK’sından FETÖ’süne ve bunların sivil görünümlü uzantıları var.

“MİLLETİMİZ SANDIĞA GİTTİĞİNDE ÜLKEMİZE KAZANDIRILAN ESERLERE BAKACAKTIR”

Milletimizin iradesini sandığa yansıtırken gözettiği ölçüler haddinden fazla başkadır. Milletimiz sandığa gittiğinde bugüne büyüklüğünde ülkeye kazandırılan ürün ve hizmetlere bakacaktır. Eğitimde DOĞRU Fırka iktidarı neler yaptı, sağlıkta, adalette neler yaptı. Bunun beraberinde ulaşımda neler yaptı, tarımda neler yaptı, dış politikada neler yaptı, A’dan Z’ye bütün bunları benim milletim gözden geçirmeyecek mi?

Peşi Sıra kendisi ve evlatları üzere yeryüzü iyi geleceği kimin hazırlayacağına bakacaktır. Tıpkı toyluk için sunu cesim nedir? Birinci derecede terbiye, öğretimdir. Bunu başarıyla Türkiye’dahi gerçekleştiren hangi kuvvet olmuştur? Biz olduk tığ.

“EGO 75 KİŞİLİK SINIFLARDA OKUDUM”

Ekranları başında bizi izleyenlere sesleniyorum; kardeşlerim ego 75 şahsiyet sınıflarda okudum. Tıpkı dönemde 100-110 şahsiyet sınıflarda okuyanlar vardı benim topraklarımda. Şimdi ise elhamdülillah 20-15 nefis sınıflarda yavrularımız eğitim bilimi görüyor. 76 üniversite devraldık, şu anda 208 üniversite var. 81 vilayetimizin tamamında üniversitesi olmayan ilimiz kaldı mı? Amma bu CHP faşist zihniyeti hangi diyor; bu büyüklüğünde üniversiteye ne icap var? Bunların mantığı mantalitesi bu.

Yanılmıyorsam Tatlıses’e sormuşlardı, siz ne üniversiteyi bitirdiniz? Şanlıurfa’bile üniversite adına hangi vardı, Oxford vardı üstelik okumadık mı demişti. Demin Hakkari’dahi, Şırnak, Iğdır’dahi üstelik üniversitemiz var. Hepsinde elhamdülillah üniversitemiz var. Bundan Sonra öğrencilerimizin ayağına profesörlerimiz, doçentlerimiz geliyor, onlara bulundukları illerde dersini veriyor. Bunu biz hallettik biz.

“ANKARA’YA İKİNCİ ŞEHİR HASTANESİNİ YAPACAĞIZ”

Eğitimde bu adımları atarken sağlıkta ne yaptık? Şu anda 19 kıta dev şehir hastanemiz var. Şu anda hastanelerimizin olmadığı diyar ve ilçeler kalmadı. Derdimiz, istiyoruz ki hiçbir ilimizde bu külfet yaşanmasın. Ankara’birlikte önümüzdeki taban inşallah yetişecek, ikinci kent hastanesini bile açıyoruz.

İstanbul’da elhak malum Çam Sakura Şehir Hastanesi var. Bunun beraberinde Ataköy Hava Meydanı ve Sancaktepe’de ayrımsız şekilde üç ayda bitirdiğimiz şehir hastanelerimiz var. Bunları tığ yaptık. Bu kök hizmetleri yapmak YANLIŞSIZ Tümen’ye yaraşır.

Eğitim araştırı hastanelerimiz kelimesi kelimesine devam ediyor. Açtığımız toplamda 19 kent hastanesinin 25 bin 298 yatak kapasitesi var. Sayın Kılıçdaroğlu sen bu ülkede SSK’nın başındaydın. Allah aşkına çık bile dahi ki, ‘şu hastaneyi üstelik ego yaptım, ego bitirdim’ da. O dönemde hastanelerde maatteessüf Çekişme Ay’ın angın programında adeta kolpo geçer akçe kadar bununla dalga geçiyordu. Sayın Kılıçdaroğlu’nu SSK Genel Müdürlüğündeki o kurumu çökertmesi yeter.

Spor tesisi sayımızı 4 bin 133, mahdut yatak kapasitemizi 746 bine çıkıyorduk. 539 milyar liranın üzerinde toplumsal arkalama yaptık. 276 eskimemiş bakım binası kullanılmamış hak binası inşa ettik. Bilgili ve savcıları 23 bine yüksettik. Terörle mücadeleyi sınırlarımızın dışına taşıyarak, organize suç örgütlerinin başını ezdik, uyuşturucuyla mücadelede tamam etkinlikleri arttırarak vatandaşlarımızın huzurunu sağladık.

“6 BİN 101 BÖLÜNMÜŞ YOLUMUZ VARDI, ŞİMDİ 28 BİN 700 KİLOMETRE YOL VAR”

Ulaştırmada 6 bin 101 kilometre mukassem misil vardı. Deminden 28 bin 700 kilometre bölünmüş yola sahibiz. 1714 kilometreden devraldığımız 3 bin 532 kilometreye çıkardık. Sonuç 20 yılda ülkemize kazandırdığımız ulaştırma eserlerimizden bazıları, köprülerde Osmangazi, Güç Odalık Selim, Adıyaman, Elazığ Ağın, Tohma, Hasankeyf 2, Çanakkale 1915.

Tünellerde ne yaptık biliyor musunuz? Bolu’üstelik, Avrasya, Ilgaz 15 Orak Ayı İstiklal, İzmir Konak, Sabuncubeli, Ovit, Kızılcahamam Çerkeş, Salara. Otoyollarda İstanbul, Bursa, İzmir, Kuzey Marmara, Menemen, Mürtefi Ağa Çandarlı. Ankara- Niğde, Yapıncak Tekirdağ Çanakkale Savaştepe Havalimanları; 26 hava meydanı devraldık demin sayısı 56’ya ulaştı. Nerede nereye? Elan devam ediyor, açılışlarını yapacağımız havalimanlarımız var. Çabuk tren projeleri, banliyö hatları, metrolara kadar nice eserlerimizle 81 şehre mührümüzü vurduk. Şehircilikte 452 kavim bahçesi yapıyoruz. Bunlardan 137’sini tamamlayarak hizmete sunduk. Kalan ulus bahçelerinde çalışmalarımız birlik hızıyla bitmeme ediyor.

“İHRACATIMIZI 26 MİLYON DOLARDAN, 250 MİLYAR DOLARA ÇIKARDIK”

İhracatımızı 26 milyon dolardan aldık, demin ise 250 bilyon dolar sınırına ulaştırdık. Defans endüstri bütçesini 75 milyar dolara çıkardık ve dünyanın önde mevrut karaca, albeni, bahir platformu satıcılarından biri haline geldik. 142 yıpranmamış organize uran, 25 sanayi 87 tekno park yeri kurduk. Feza yarışında ajansımızı faaliyete geçirdik. Yerel otomobilimizin üretim süreci bitmeme ediyor. TOGG amade. 29 Ekim’birlikte resmi açılışını, evvel paradigma istihsal aracının banttan alçalma törenini yapacağız. Otomobilimizi yollarda görmeye başlayacağız.

Enerjide 102 bin megavat seviyesine getirdik. Karadeniz’da doğalgaz rezervini keşfettik. 2023 önceki üç ayında doğalgazımızı aktarmış olacağız. Abdülhamid Han’ı geçtiğimiz hafta Akdeniz’deki görev hesabına uğurladık.

Turizmde salgın şartlarından geçtiğimiz yıl seyyah sayımızı 30 milyonun üstüne çıkardık. Bu sene inşallah faziletli rakamlara ulaşacağız. Hangi kadar özetlersek özetleyelim, kazandırdığımız kitap ve hizmetler saymakla bitmiyor. Şehirlerimize yaptığımız ziyaretlerde, programlarımızın tıpkısı bölümünü eser ve hizmetlere ayırmaya özel himmet gösteriyoruz. Çoğu ahit onları dahi anlatmakla bitiremiyoruz.

Bir bile milletimize söyleyecek sözümüz, anlatacak eser ve hizmetimiz olmasa da kuru şamata, havanda akarsu döğmek, avara kasnak gibi ilk kânun geçirseydik halimiz birçok olurdu?

Esasta zaman size iktisadi değerlendirmeyi yapmayı planlıyordum. Yatırım, istihdam, istihsal, ihracat ve akan çok eliyle ülkemizi izam esasına dayanan tutum programımız bütüncül yapıya, gerçekçi uygulama imkanına sahiptir. Küresel krizlerin önümüze getirdiği fırsatları göremeyenler, bugünkü Türkiye’ye bundan sonra sahiplerinin dahi vazgeçtiği 40 sene,70 yılın öncesi kabulleriyle bakıyorlar. Uyguladığımız iktisat programı geçmişin değil geleceğin konusunda kuruludur. Dünyada her ülkeye uyacak t ilişik cins ekonomi modeli yoktur. Gelişigüzel devlet bizim üstelik yakından takip ettiğimiz öz şartlarına, imkanlarına, ihtiyaçlarına, hedeflerine göre kendi ekonomi programını geliştirir ve hayata geçirir.

Kur garantili milli paradan bahsediyoruz. Ama bunu hazmedemiyorlar. İktisatçıların bazıları bu gerçekleri bildikleri halde sahiplerine yaranmak için programımızı kötülerken cehaletleri cihetiyle bize gözsüz antagonizm yapıyorlar. Bildikleri bir tane iktisat teorisiyle Türkiye’yi değerlendirmeye, kendi çorak dünyalarıyla baş başa bırakıyoruz.

Şurada önümüzde 9 ayımız var. Bu 9 ay içerisinde kardeşler olarak gine ediyorum, ayrımsız olacağız, bilgili olacağız, ruhlu olacağız, ahi olacağız, bilcümle alay malay Türkiye olacağız. Baskı sağlıcakla.”Share: