Arsıulusal 4. Edirne Kupası yüzme müsabakaları yarın başlayacak

Arsıulusal 4. Edirne Kupası yüzme müsabakaları erte Edirne Olimpik Yüzme Havuzu’nda başlayacak.

Türkiye Yüzme Federasyonu Komutan Vekili Cesaret Duvan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu sene 4. misil düzenlenecek yüzme müsabakalarının 17-19 Mart tarihlerinde yapılacağını söyledi.

Müsabakalara Türkiye’nin beraberinde Portekiz, Yıldız Makedonya, Kosova, Bulgaristan, Gürcistan ve Moldova’dan dahi sporcuların katılacağını tamlayan Duvan, şu ana büyüklüğünde 500’e mümasil sporcunun pusat yaptırdığını dile getirdi.

Avrupa Yüzme Birliği’nin (LEN) takviminde kayran düzlük ve 2024 Paris Olimpiyatları amacıyla akredite olan Edirne Kupası yüzme müsabakalarının ezgi zevkinin efdal olacağını rapor fail Duvan, “2024 Paris Olimpiyatları öncesi evvel akredite tedarik müsabakası olacak. Burada olimpiyat barajını güzeşte sporcular olimpiyatlara katılmaya hak kazanacak. Bu yüzden müsabakalar efdal ehemmiyet taşıyor. Katılacak kül sporculara başarılar diliyorum.” dedi.

Duvan, müsabakalar amacıyla hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Edirne Olimpik Yüzme Havuzu’nun Türkiye ve Balkanların yeryüzü balaban spor tesislerinden biri olduğunu belirten Duvan, “2021’da yapılan Tokyo Olimpiyatları öncesinde bile milli takımımızın birçok sporcusu olimpiyat vizesini bu havuzda aldı. Türk yüzmesi amacıyla iyi havuz diyebiliriz burası için. İnşallah 2024 Olimpiyatları için de birçok ara sınav bu havuzdan alınacak.” diye konuştu.

Yarın sabahleyin kadınlar 400 metre seçmeleriyle başlayacak ve küşat seremonisinin yapılacağı akşam seansıyla bitmeme edecek müsabakalar, muamele haset sona erecek.

Share: