Ağrıları dinmeyen hastalar algoloji kliniğine başvuruyor

Ağrıları dinmeyen hastalar Elazığ’da Fethi Sekin Kent Hastanesi algoloji kliniğine başvuruyor.

Fethi Sekin Site Hastanesinde algoloji uzmanı Dr. Meltem Kanar, AA muhabirine, algoloji kliniğinde meri edimsel otama yöntemleriyle hastaların veca kontrolünü sağlayarak yaşam kalitesini arttırdıklarını söyledi.

Algolojinin, değme kalem vakayiname ağrılar ile sebebi bulunamayan kırıcı ağrıların teşhis ve tedavisiyle uğraşan tıpkısı olgun dalı olduğunu aktaran Kanar, genelde amansız hastalık ağrıları, nevraljiler, sırt, meni, kıç, çiğin, kol, sorumluluk, kas-çıplak sistemi ağrıları ile yaradılış tıkanıklığına mecbur ağrıların otama edildiğini belirtti.

Ameliyathane şartlarında özel görüntülüme yöntemleriyle muteber ve balkı tedavisinde deli dolu bire bir formül olan sinir kökü blokajıyla değişik doku ve organlardan asap duyularını götüren liflerin ve ağrıların geçici ya da temelli namına bloke edildiğini, hissizleştirildiğini rapor eden Kanar, şöyle konuştu:

“Tedavinin sonucunda hastalarımızın ağrılarının tamamen geçtiği ahval olabildiği kabil ağrıda büyük ölçüde tenakus sağlayabiliyoruz. Bu amal ameliyathanede kısır ortamda yapılmaktadır. Bu işler averaj yüzdelik 70 yararlı oluyor.”

Kanar, sinir kökü blokajıyla kansere sınırlı ağrıların kontrolü, değişik uzuv ve dokularda hastalıklara ilişkin oluşan süreğen, tahammülfersa ve eksantrik tedavilere karşılık vermeyen ağrıların bastırılmasının sağlanarak, hastanın dirim kalitesinin artırıldığını kaydetti.

Ağrılı hastalıklarda önceliğin hastaların çıkar yol tedavisiyle ağrılarının giderilmesi olduğunu nâkil Kanar, şöyle bitmeme etti:

“Pankreas, göden, dalak, safra yolu kanseri kadar kanser patolojileri olan evet birlikte mufassal bağırsağın arka kısımlarında amansız hastalık patolojileri olan hastaların ağrılarında alelhusus uygulanmaktadır. Hastalarımız eğer tılsım tedavisine karşın hala kötü ağrılardan muzdarip iseler yahut bu ilaçlar hastalarımızın tolere edemeyecekleri, kaldıramayacakları canip etkilere etmen oluyor ise o noktada bu blokaj yöntemlerine başvurabilmekteyiz.”

Sinir kökü blokajında amacın sinir liflerine hasar vermeden, ağrıya bozukluk olan nevrotik iletimi kapatmak olduğunu tamlayan Kanar, “Tığ asap kavşaklarına bire bir takım ilaçlar uygulayarak bu aradaki iletişimi koparıyoruz yani hastaların veca algısını azaltmaya koruyucu oluyoruz. Eğer çok incitici ağrılarınız varsa hekimlerinizle görüşüp, bu konuda vukuf alabilir ve algoloji kliniklerine başvurabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Kanar, kliniklerine başvuran ve umumi durumu akıllıca olan hastalara bu otama yöntemini uyguladıklarını sözlerine ekledi.

Share: