Açıkgöz 13 sosyal medya paylaşımına müdahalede bulundu

Siirt İl Açıkgöz Komutanlığı Siber Suçlarla Savaşım Ofis Müdürlüğü, içtimai iletişim araçları platformlarında, içeriği yağma, arakçılık, kat akçakesme, müzaheret malzemelerinin kavisli yönlendirilmesi kadar infiale misil açabilecek ve çabuk engelleme mucip konular içeren 13 skor paylaşım ile ilişik müdahalede bulunulduğunu belirtti.

Siirt İl Uyanık Komutanlığı Siber Suçlarla Savaş Büro Müdürlüğü, toplumsal medya üzerinden işlenen suçlara yönelik çalışmalara devam ediyor. Konuyla ait açıklamada, “Icraat çerçevesinde, Siirt İl Güllabi Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Ofis Müdürlüğünce; 06 Küçük Ay 2023 tarihinde Kahramanmaraş ve yer illerde meydana gelen yer sarsıntısı olayı ile ilişkin kendisine toplumsal iletişim araçları platformlarında ve boş kaynaklarda herkese açık kendisine paylaşım işleyen 2 bin 786 adisyon üzerinde himmet işlenmiş, suç muhtevalı olabileceği değerlendirilen 116 nüsha paylaşım tayin edilmiş, etiket tespiti yapılan 18 adet adisyon ile ait tertip edilen raporlar ilgili birimlere gönderilmiştir. Içtimai medya platformlarında, içeriği çapul, arakçılık, posta kesme, arkalama malzemelerinin falsolu yönlendirilmesi üzere infiale misil açabilecek ve aceleci müdahale gerektiren konular içeren 13 skor paylaşım ile ilişkin tespitlere müdahalede bulunulmuştur” denildi.

Depremle ilişkin 5651 sayılı Yasa çerçevesinde ayyarlık maksadı haiz 28 genel ağ sitesinin, erişimin engellemesi için BTK USOM’a bildirildiği belirtildi. – SİİRT

Share: