89 kişinin öldüğü hareket merkezinin deprem anına ilgilendiren değişik açıdan kaynak ortaya çıktı

Diyarbakır’bile Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan Galeri İş Merkezi’ne ilişkin ayrımlı açıdan asayiş alıcı kaydı ortaya çıktı. 89 kişinin öldüğü iş merkezinde kâin markette deprem ile birlikte eşyalar dışarı fırladı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde 11 yer etkilendi. Depremden etkilenen illerden biri da Diyarbakır’dı. Şehirde 1’i gereksiz 7 çatı yıkıldı. O yapılardan Galeri İş Merkezi ve üstündeki siteden 89 vatandaşın cansız bedeni çıkartıldı. Yapının yıkılmasına ilişik farklı açılardan güvenlik müşteri kayıtları ortaya bundan sonra. Zelzele ile gelişigüzel iş merkezi altındaki markette çökmeyle eşyaların dışarı fırladığı görüldü.

Öte yandan, Diyarbakır’da “yapım kusurları ve sütun kesme” iddialarına ilgilendiren aralarında müteahhitlerin da bulunduğu 17 meşkûk “umulur kasıtla çivilemek” suçundan tutuklanmış, 23’ü adli kontrol tedbirleriyle olmak üzere 25 gönül azade bırakılmıştı. 4 firari şüphelinin yakalanmasına müteveccih icraat dahi sürüyor. Tutuklananlar ortada Galeri İş Merkezi’nin kolonlarına müdahale ettikleri encam sürülen şüpheliler dahi bulunuyor. – DİYARBAKIR

Share: