89 kişinin öldüğü iş merkezinin zelzele anına ilişik kullanılmamış görüntüsü ortaya artık

89 kişinin öldüğü hisse senedi merkezinin zelzele anına ait kullanılmamış görüntüsü ortaya artık

Galeri İş Merkezi altındaki markette depremle birlikte eşyalar hariç fırladı

DİYARBAKIR – Diyarbakır’de, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan Galeri İş Merkezine ilgili farklı açıdan güvenlik müşteri kaydı ortaya çıktı. 89 kişinin öldüğü hareket merkezinde kâin markette, yer sarsıntısı ile alay malay eşyalar hariç fırladı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde 11 il etkilendi. O illerden biri üstelik Diyarbakır’dı. Şehirde 1’i yersiz 7 çatı yıkıldı. O yapılardan Galeri İş Merkezi ve üstündeki siteden 89 vatandaşın cansız bedeni çıkartıldı. Yapının yıkılmasına ilgilendiren daha ilk ayrımlı açılardan düzenlilik kamera kayıtları ortaya bundan sonra. Bu yapıya ilişkin ayrımlı açıdan bakir tıpkısı fon henüz ortaya daha çok. Deprem ile gelişigüzel plaza altındaki markette çökmeyle gelişigüzel eşyalarını dışarı fırladığı görüldü.

Öte yandan, Diyarbakır’birlikte “imal kusurları ve sütun akçakesme” iddialarına ilişkin aralarında müteahhitlerin da bulunduğu 17 zanlı “beklenir kastla vurmak” suçundan tutuklanmış, 23’ü adli taharri tedbirleriyle atılmak için 25 gönül erkin bırakılmıştı. 4 firari şüphelinin yakalanmasına müteveccih icraat de sürüyor. Tutuklananlar beyninde Galeri İş Merkezinin kolonlarına engelleme ettikleri istikbal sürülen şüphelilerde bulunmakta.

Share: