71 yaşındaki baba, 22 yaşındaki oğluyla bir üniversitede bire bir bölümü kazandı

71 yaşındaki cet, 22 yaşındaki oğluyla benzeri üniversitede tıpkısı bölümü kazandı

BAYBURT – Bayburt’ta ateş parçası cet ve oğlu üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla gelişigüzel aynı bölümleri kazandılar.

Bir üniversitede terbiye görecek olan babayla oğlu İnsan ve Sosyete Bilimleri Fakültesi Devir Bölümü’nde gelişigüzel okumanın heyecanı içerisinde olduklarını bildirdiler. Tafsilatlı yıllardır gazetecilikle ilgilenen, araştırman yazar namına tanıdık ve Bayburt tarihi konusunda araştırmaları ile maruf 71 yaşındaki Veysel Harcama, 4 çocuğunun arz küçüğü olan Mürsel Yusuf Harcama ile gelişigüzel hayalini kurduğu Ruz Bölümü’nde 4 sene süresince tıpkı sıraları paylaşacak.

Babasıyla alay malay okuyacaklarını öğrendiği anlarda mutluluktan havalara uçtuğunu belirten 22 yaşındaki Mürsel Yusuf Masraf, derslerin başlamasını heyecanla beklediğini kaydetti.

Baba okula gündüz, oğlu akşam gidecek

Ayrımsız üniversiteyi, tıpkısı fakülteyi başkaca aynı bölümü oğluyla kazandığını söyleyen Veysel Masraf, kendisinin çağ programına, oğlunun birlikte geceleyin (ikinci öğretim) programına yerleştiğini belirtti. Aralarındaki biricik farkın kendisinin tarih, oğlunun tün okula gitmesi olduğunu rapor fail Veysel Harcama, “Bu sene Allah kader etti, Ruz Bölümü’nü oğlumla alay malay kazandık. O ikinci öğretimi yani akşam programını kazandı, ego gündüz öğrenimini kazandım” dedi.

“İnsan üzere yer makro molekül görmek”

Okumayı sevdiğini ve hayatı süresince sayısızca kitap okuduğunu vurgulayan Veysel Masraf, “Kavramak haddinden fazla sunturlu bir molekül. Mutekit olarak dahi inandığımız tıpkısı öz var ki o de şu, Tanrı ayetleri önceki namına indirdiğinde ‘İkra’ diyerek buyurmuştur, oku demiştir. Bizler dahi oku emriyle şereflendirilmiş dinin mensuplarıyız. Okumanın değerini buradan fehmetmek çokça zor olmasa gerek, buradan okumanın değerini meydanda görebiliyoruz. Şahsi yerine okumayı muhip birisiyim, binlerce tezkere okudum şu ana kadar. Bayburt’ta zannediyorum kim benden çok kitap okuyan yoktur, rakip tanımıyorum” şeklinde konuştu.

6 yeğleme içinden önce tercihi olan Tarih Bölümü’ne yerleşti

Üniversite tercihi yaptığı dönemde alelhusus Ruz ve Yazın bölümlerini istediğini vurgulayan Veysel Gider, evvel tercihinin gelmesinden ekolojik ortam mutluluk duyduğunu dile getirerek, “Bu yıl dahi Tanrı baht etti, sınava girdim 6 kürsü tercih ettim. Özellikle ağırlıklı adına güneş ve yazın üstüne sıralamada yer verdim, sonrasında 1’nci tercihim olan Zaman Bölümü’nü kazandım, nasibimizde o varmış” diye konuştu.

“Oğlumla birbirimizden bilistifade okulu bitireceğiz”

Okul hayatları süresince cet mahdum birbirlerine yararlı olacaklarını kaydeden Veysel Masraf, “Ben anca zannediyorum kim alay malay birbirimizden yararlanacağız. Benim ondan yararlanacağım konular var zira daha delikanlı yaşta. Onun benden yararlanacağı alanlar var özellikle vesaik anlamında. İyi evet diye niteleyerek düşünüyorum, alay malay iyicene okulumuzu okuyup, 4 yılı arz verimli şekilde tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

“Babamla bire bir sıraları paylaşacağım üzere hem bahtiyar, hem cazibedar, hem bile şanslıyım”

Tıpkısı sıraları babasıyla birlikte paylaşmanın gururu ve mutluluğu içerisinde olduğunu vurgulayan Mürsel Yusuf Harcama, “Babamın dahi birkaç geçmiş dediği gibi, gelişigüzel üniversiteyi kazandık. İkimizde evvel tercihimizde Gün Bölümü’nü yazdık. Ben ikinci öğretimi seçtim, babam bir numara öğretimi yazdı. Mutluyum, bundan sonra gururluyum. Zira babamla gelişigüzel bire bir üniversiteyi öncelikle bire bir sınıfı paylaşıyoruz. Sabahçı ve akşamcı olduğumuz için ihtimal alay malay olamayacağız amma ortak derslerde ya de ayrıksı şekilde gerçeklenmiş tıpkı araya geleceğiz. Benim burada şansım ne oldu derseniz eğer babam tarihçi, gün üzerine yardımı verecek güç kendisi. O konuda da kıtipiyoz kendimi bahtlı buluyorum” sözlerini kullandı.Share: