“57. Küçümseme” üzere Tekirdağ’dan yola sâdır gönüllüler Gelibolu’ya geldi

Çanakkale Savaşları’nda gösterdikleri kahramanlıkla destanlaşan 57. Alay’ın anısını yaşatmak amacıyla Tekirdağ’dan yola çıkan gönüllüler yaya Gelibolu’ya ulaştı.

Gönüllülerden oluşan 57. Söz Gidiş Komitesi, 156 kilometrelik yolculuğun arkası sıra Gelibolu’ya geldi. Gönüllüleri kaymakamlık merkezinde Gelibolu Şehremini Mustafa Özacar ve sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar karşıladı. Coşkuyla karşılanan 57. Kortej komitesi, kent merkezindeki yürüyüşünü, Atatürk anıtı önünde noktaladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşma eden Yürüyüş Komitesi Başkanı Bilgelik Gerçek Yılmaz, “Bu 13’üncü yılımızda bir başka heyecanla tıpkı apayrı coşkuyla kutluyoruz. Yıllardır kaskatı ilgiyle bu deruni yuvayı bizlerle paylaştıkları üzere teşekkür ediyoruz.” dedi.

Gelibolu Şehremini Mustafa Özacar ise iyice yürekli yürüyüşçüleri, kahraman topraklarda ağırlamaktan onur duyduklarını belirtti.

Bu geceleyin Gelibolu’da konaklayacak yürüyüşçüler sabahleyin saatlerinde 57. Küçümseme Şehitliği’ne müracaat etmek için yola çıkacaklar.

Share: