Yıllardır düğün ve taziye yemeklerini ücretsiz veriyor

– Yıllardır dernek ve taziye yemeklerini ücretsiz veriyor

ŞIRNAK – Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinde 3 yıldır bakım veren Yanlışsız Partili Belediye Reisi Alihan Babat, hep dernek ve taziyelere ücretsiz kemirmek veriyor.

Uludere ilçesine sınırlanmış Şenoba beldesinde evcil seçimlerde belediyeyi düz Dürüst Partili başkan Alihan Babat hizmetlerine gelişigüzel dönüş yenisini ekliyor. Içtimai belediyecilik anlayışıyla yaptığı evvel çalışmadan biri olan ücretsiz yemek dağıtımı 3 yıldır bitmeme ediyor. Oynak aş damı aracıyla çevre ve köylerinde mevt edenlerin 3 günce taziyet yemeğinin birlikte kullanılmamış acun evine giren çiftlerin masraflarını budamak üzere bile düğün yemekleri hazırlayıp dağıtıyor. Asım Avantaj isimli yurttaş: “Uray başkanımız Alihan Babat 3 yıldır düğün ve taziyelerin bilcümle yemeklerini karşılıyor. Seçme yıl 80 düğünden çok oluyor, hepsinin masrafını karşılıyor. Başkanımızdan çok memnunuz. Başka belediyelere örnek tamam inşallah” dedi.

Şehremini Alihan Babat, halkı gitmek üzere bilcümle imkanlarını seferber ettiklerini söyledi. Babat, “Bölgemizde dernek masrafları çok maatteessüf, komutan olduğum ahit tıpkısı derinti yaptık. Bire Bir bildiri yayınladık. Bu bildirimizde düğünlerde altınlara hacir getirdik. Allah razı olsun bütün buna uyuyor. Kendimizde düğünlerde masraflar hafiflesin diye niteleyerek düğün yemeklerini ücretsiz dağıttık. İki kamer öncesine büyüklüğünde Şırnak merkezden alıyorduk yemekleri ama demin devingen aş damı aracımızı getirdik. 3 bin nefis kemirmek yapıyoruz. Şu anda taziyet yemeklerini bile yapıyoruz. Taziyet sahipleri aşındırmak yapma yerinde değiller bu yüzden 3 el yemek hizmeti veriyoruz. Halkımız için uray namına bu hizmetleri beğenmek zorundayız” dedi.

Başkan Babat henüz ilk afiyet sorunlarından dolayı toprak dışına giden hastaların otel masrafları, toprak dışında okuyan belde öğrencilerinin masrafları, üniversiteye hazırlanan öğrencilerin ihtiyaçları kadar muhteşem konularda vatandaşlara destek veriyordu.

(SRD-AKK-Y)

Share: