Yaşı adi yetenekleri balaban… Yaptığı makyajlarla herkesi şaşırtıyor

Yaşı tezyifkâr yetenekleri iri… Yaptığı makyajlarla herkesi şaşırtıyor

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta hararetli gailesiz kabiliyet, plastik makyaj alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla herkesi şaşırtıyor.

Kahramanmaraş’ta aktif 16 yaşındaki Aleyna Kılınç, yaptığı plastik makyaj sanatı ile görenleri büyülüyor. Film setlerinden aşina plastik makyaj sanatını Kahramanmaraş’ta yaşatan Kılınç, kestirmece 2 saat süren çalışmaları ile ortaya hem enteresan hem bile korkutucu eserler çıkartmayı başarıyor.

Kalınç’ın mufassal uğraşlar sonucu ortaya çıkarttığı sanatı öncesi ve sonrası şeklindeki toplumsal medya hesabından paylaştığı eserleri izlenme rekorları kırıyor. Beyaz Perde sektörünün elzem unsurlarının başında mevrut ancak Türkiye’birlikte beş altı kişinin yaptığı mesleğe siftinlik yaşında başladığını tamlayan Kılınç, hedefinin şişman film setlerinde sanatını sergilemek olduğunu vurguladı.

Önceleri annesinin makyaj malzemeleri ile çalışmalar yaptığını ve annesinin ilk başlarda bu duruma büyük aksülamel gösterdiğini söyleyen Kılınç, annesinin bu pahal tutumunun yıllar geçtikçe bilakis döndüğünü ve daha çok kendisini desteklediğini ifade etti.

Küçük yaşlarda zaaf saldığı plastik makyaj sanatı alanında ilerlemeyi namına kasıt koyduğunu dile getiren Kılınç, “Yaşım küçükken annemin makyaj malzemelerini kullanarak tıpkı şeyler yapmaya çalışıyordum ve geçmiş başlarda annem bu duruma çokça sinirleniyordu. Ancak ilerleyici yıllarda bu yeteneğimi gören annem bana bildirme balaban destek veren can yerinde” dedi.

Plastik makyaj alanında açınmak istediğini belirten Kılınç, “Bu alanda incitmek, nüfuz etmek, eli kullanabilme yetisi çokça eke. Bu alanda sahnelere çıktım, ödüller aldım ve eğitimler verdim. Kahramanmaraş kabilinden küçük tıpkı ilde nazik yetenekler nazik işler başarılabilir. Haddinden Fazla kısıtlanmış malzemelerle başlayarak bu noktalara büyüklüğünde geldim. Plastik makyaj konusunda Kahramanmaraş’ta kâm namevcut denecek kadar az. Çünkü Türkiye’da bu işi haddinden fazla az gönül var. Ülkemizde bu mesleği ilerletmek aslında çok oylumlu” diye konuştu.

Kılınç, Türkiye’nin yer zinde plastik makyaj gösteri tasarımcısı ödülünü birlikte kazandığını ve hedefinin arsıulusal muvaffakiyet hissetmek olduğunu sözlerine ekledi.

Share: