Vekil Bozdağ: “Kriz ve kaosun olduğu Türkiye vaat ediyorlar”

Hak Bakanı Bekir Bozdağ, Bartın’daki konuşmasında 6’lı masanın akse ve kaosun olduğu Türkiye vaat ettiğini tabir ederken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu, “Önüne geleni gözdağı ediyor. Aynı ülkenin iktidarına eğilimli olanların ağzı mafya ağzı gibi mi olmalı? Burası aynı ahbaplık devleti değil mi? Ahbaplık devleti ise insanları gözdağı etmenin hangi alemi var” diye eleştirdi.

Doğruluk Bakanı Bekir Bozdağ Bartın’üstelik yapımı tamamlanan Doğruluk Sarayının küşat programına katıldıktan sonra Bartın Valiliği ve Bartın Belediyesinde ziyaretlerde bulundu. Henüz bilahare AK Fırka İl Başkanlığını ziyaret eden Vekil Bozdağ burada partililere ve vatandaşlara hitaben istişare yaptı.

Bakan Bozdağ 6’lı masa toplantılarının eski Türkiye fotoğrafını yansıttığını tabir ettiği konuşmasında, “Seçme geliyor ve 6’lı masa diyerek bire bir masa var görüyorsunuz daima kuruluyor. Toplanıyorlar toplanıyorlar dağılıyorlar. Yani ne konuşuyorlar duydunuz mu? Duymadık! Aday konuştunuz mu? Yok! Hangi konuştunuz? Onu de dokuz canlı söylemiyorlar. Amma anlaşılan ki konuşup de hallettikleri tıpkı maslahat daha namevcut. Toplanıyorlar toplanıyorlar dağılıyorlar. Bozuk Türkiye’nin fotoğrafı. Tanrı sıyanet bunlar bir araya geldiğinde tıpkısı meseleyi konuşup karara bağlayana kadar gündemdeki mesail kayran değiştirip 2-3 tane yeni kullanılmamış sorunumuz kazanç. Onlar kullanılmamış sorunları konuşurken bakir sorularla boğuşan tıpkısı Türkiye peki. Bunların bu ülkeye vereceği hiçbir molekül bulunmayan. Geleceği vaat fail, umudu vaat eden, yarınları mütekellim, yeni söz söyleyen, bir vakitler milletimizin beklentilerine karşılık vermiş, hayallerini gerçekleştirmiş, gelecekte da gençlerimizin üstelik yetişkinlerimizin üstelik beklentilerine cevap verecek yegane kadro Cumhurbaşkanımız liderliğindeki Halk İttifakıdır, DOĞRU Parti’dir” dedi.

6’lı masanın kriz ve kaosun olduğu aynı Türkiye vaat ettiğini kaydederek konuşmasını sürdüren Nazır Bozdağ, “Altın kardeşlerim bunlar yıpranmamış ne söylüyor. Hiçbir husus! Hangi vaat ediyorlar? Parlementer sistem vaat ediyorlar. Ne vaat ediyorlar ‘ Şimdiden aramızda bakanlıkları konuşalım diyerek koalisyonu vaat ediyorlar. Hangi vaat ediyorlar’ Akse ve kaosun olduğu Türkiye vaat ediyorlar. Demin beyler gökteki yıldızları isteseniz vermeye hazırlar. Veremeyiz gücümüz yetmez, elimiz kolumuz uzanmaz diyemiyorlar. Seçkin sorunu çözeriz, elbet? Ne projeyle, ne kaynakla, hangi imkanla? Asıl biziz. evet 79 sene öncesinde bu ülkeyi ki yönetiyordu. Bunların hepsinin entrika ettiği politik kadrolar bu ülkeyi yönetmedi mi? Mahiyet sizseniz bu kaynaklar millete sebep yansımadı? Bizim geleceğe dair attığımız adımları bin düşünüp bin tartıp anca kararlaştırarak atıyoruz. İmkanlarımıza, gücümüze, etrafımıza, dünyaya bakıyor öyle adımlar atıyoruz. Sahne değil tığ gerçekleştirebileceğimiz vaatleri milletimizin önüne getiriyoruz. ve bunları de bire bir hayata geçirdik. Hayaldi mahiyet oldu dediğimiz yüzlerce eseri bu millete kazandırdık. Tanrı’ın izniyle bundan sonrada benzeri şekilde iz kazandırmaya bitmeme edeceğiz” ifadelerini kullandı.

6’lı masanın Reisicumhur Erdoğan’a duydukları tiksinme ve kinle benzeri araya geldiğini bile sözlerine ekleyen Nazır Bozdağ, “Bunların masasına bakmayın bu masada atıfet yok, ağırlama bulunmayan, bereket bulunmayan. Öfke var, garaz var, tiksinti var düşmanlık var. Yahu düşünün ayrımsız ülkenin yönetimine istekli olan düşünceleri birbirine ters insanları Cumhurbaşkanımıza duydukları acı, nefret, düşmanlık bir araya getiriyor. Bunların güdeleme kaynağı bu olduğu üzere rehberleri nefretleri düşmanlıkları” dedi.

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu birlikte eleştiren Bakan Bozdağ, “Demin önüne geleni tehdit ediyor Sn. Kılıçdaroğlu. Tığ gelince herkesi yargılayacağız. Şimdiden bize daraç ağaçlarını gösteriyor. Tıpkı gel bakalım. Gel bakalım gelebiliyorsan. Tığ yargılanmaktan korkan insanlar olsak bu yola çıkmazdık. Bizi 20 senedir hakeza tehdit edenleri bütün gördük ama biz 20 yıldır yolumuza devam ediyoruz. Bundan sonrada tehditlere ve zılgıt edenlere karşın yolumuza devam edeceğiz. Eşkıyalar var bozuk sistemde biliyorsunuz. Misil keserler ayrımsız takım amal yaparlar. Şimdide mafyalar var. Tıpkı ülkenin iktidarına istekli olanların ağzı mafya ağzı gibi mi olmalı? Bura ayrımsız hukuk devleti değil mi? Ahbaplık devleti ise insanları yıldırma etmenin ne alemi var? Yıldırma ediyor. Memurları şu tarihten sonra şöyle şöyle hareket yaparsanız başınıza geleceklerden siz sorumlusunuz. Çiftçiyi yıldırma ediyor niye YANLIŞSIZ Parti’ye rey verdiniz diye. Önüne geleni henüz milletin oyuna ihtiyacı varken gözdağı ediyorlar. Benzeri bile bunların size ihtiyacı olmasa varın görün CHP zihniyeti lacerem benzeri zekâ cemi çıplaklığı ile ortaya çıkacak. Onun amacıyla biz bu ülkeyi kendisini rastgele makule gücün üzerinde tutanlara değil hukuka tabi olanlara ve hukuka makul davrananlara teslim etmeli ve onların yönetiminde bu devlet için bitmeme etmeli. Biz gelirsek falan filan gazetelerin kapısına şimdiden kilit vuracağız diyor. Mavera yandan dahi ünsiyet devletinden bahsediyorlar. Böyle benzeri molekül olur mu? Deminden elan ilerisini söylüyorlar. Hakimler savcılar özlük lehlerine tıpkı karar verdiklerinde onları Ankara’bile İstanbul’de bilgili ve savcı var diye niteleyerek metni övgü ediyorlar. Özlük aleyhlerine tıpkı karar çıktığında ise sarayın savcısı sarayın hakimi diye hakaret ediyorlar. Yetmiyor yıldırma ediyorlar. Bizim lehimize değişmeyen verenleri gelince şöyle ödüllendireceğiz, aleyhimize karar verenleri üstelik şöyle tenzih edeceğiz şeklinde laflarının altından okuduğunuzda bu deme çıkacak cümleler kuruyorlar. Hani hak, hani hukuk, hani önem bağımsızlığı? Şimdiden yargıya, adalete, hukuka elbette engelleme edeceklerini açıklıyorlar” dedi.

Nazır Bozdağ sözlerini, “Bartınlılar, siyasetin cambazlarına siz bakmayın. Onların dertleri Türkiye değil öz şahsi hesapları. Öz ferdî hesaplarını Türkiye’nin önüne koyanlara sandıkta siz tıpkı hesap görün. Hesap hakeza yapılmaz deyin ve bunlara aynı kez elan hesabı yapanın evvel Allah bilahare budun olduğunu lütfen öğretin” diye tamamladı. – BARTINShare: