Türedi ve alkollü sürücü yılgı saçtı! 1’i polis güçleri 2 kişinin yaralandığı olayla ilişik anket başlatıldı

İzmir Alsancak Polis Güçleri Merkezi Amirliği yakınında uygulama eden trafik polisleri, E.A. idaresindeki cipi durdurdu. Çoban E.A., ekiplerin alkolmetreyi üfletmesini reddederek kendisini kaplamak talip 4 polisi aracıyla kısa süreliğine sürükleyerek olay yerinden acilen kaçtı.

SEYİR HALİNDEKİ ARACA ÇARPTI

Trafik polislerinin ihbarı konusunda uygulamadan kaçan şahsı hissetmek amacıyla kaçış güzergahına düzenlilik ekipleri gönderme edildi. Yaşanan kovalamacada E.A., kullanmış olduğu cip ile Liman Caddesi’ni Ankara Caddesi’ne bağlayan bağlantı amacında virajı alamayarak direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu ılımlı şeritte reviş halinde mevcut H.S. yönetimindeki araca çarptı.

EHLİYETSİZ VE ALKOLLÜ OLDUĞU BELİRLENDİ

Kaçan ara bulucu izlem fail polis ekipleri kazanın peşi sıra çabucacık fenomen adına 112 Ivedili Esenlik ekiplerini çağırdı. İhbar üzerine gelen sağlık ekiplerince, aracın yanık sürücüsü ambulansa alınarak Iye Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Yaralının keyif durumunun mebzul olduğu öğrenilirken, uygulamadan kaçarken bir polisin parmağından yaralanmasına bozukluk olan E.A.’nın yapılan kontrollerinde ise 198 promil alkollü ve türedi olduğu belirleme edildi.

10 BİN LİRA MAL CEZASI KESİLDİ

Kazada yara almayan ve gözaltına alınan şahsa; alkolmetreyi üflememe, polise mukavemet, trafiği tehlikeye atma, çıtırbom ve alkollü bir şekilde açkı kısaltmak suçlarından tahminî 10 bin teklik ceza kesildiği ve olayla ait başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.Share: