Trafikte durup oynayan düğün konvoyuna ukubet

Elazığ’da trafikte durup oynayan dernek konvoyundaki 7 araca ceza kesildi.

Edinilen bilgiye göre, görüngü, esbak dolaşma, eşkal Zübeyde Hanım Caddesi Çaydaçıra ast geçidinde yaşandı. Dernek konvoyundaki bir ekip, davranış halinde iken nagehan otomobilleriyle yolu trafiğe kapattı. Arkası Sıra araçlarından inen vatandaşlar, çalgı eşliğinde çiftetelli oynadı. Ince süre trafikte oynayan grup büyük reaksiyon görürken, trafikte ayrıntılı kuyruk oluşmasına bozukluk oldu. Mavera yandan, fenomen andaç, trafikte muntazır ayrımsız vatandaşın cep telefonu kamerasıyla saniye saniye görüntülendi.

Görüntülerin ardından İl Güvenlik Müdürlüğü Trafik Idarehane Müdürlüğü konuyla ait tetkik başlattı. Yapılan incelemede belirleme edilen 7 araca, ‘Gidiş Geliş güvenliğini tehlikeye sokmak’, ‘Tedbirsiz ve saygısız davranışlarda bulunarak anahtar aylamak’ ve ‘Güvenlik kemeri kullanmamak’ suçlarından ukubet kesildiği bildirildi.

İl Itimat Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Yerel ve millî basında ve içtimai medya üzerinde yayınlanan ‘Elazığ’da düğün konvoyu ile yolu kapadılar’ başlıklı bilgelik ile ilgili müdürlüğümüz tarafından yapılan icraat neticesinde, 30.10.2022 günü Çaydaçıra Kavşağı madun geçitte yolu kapatarak trafik güvenliğini tehlikeye düşüren dernek konvoyunda bulunan toplanmış 7 vesile tespit edilerek, bu araçların tescil plakalarına Karayolları Gidiş Geliş Kanununun; 47/1-d (Trafik güvenliğini tehlikeye sokmak), 73/a (Tedbirsiz ve Saygısız davranışlarda bulunarak kurgu beklemek) ve 78/1-a (Emniyet Kemeri Kullanmamak) maddeleri layıkıyla, ilgili maddelerinden Gidiş Geliş İdari Nakdî Ceza uygulanmıştır” denildi. – ELAZIĞ

Share: