Toplum destekli polisler çocukları eğlendirdi

Cemiyet destekli polisler çocukları eğlendirdi

TEKİRDAĞ Tekirdağ’da ‘beş çağını kaçırmış ortaokul çağında olan, okuma yemeni öğretilen’ türlü yaş gruplarından torunlar, ahzüita merkezinin oyuncak katında polislerle doyasıya eğlendi.

Tekirdağ İl Itimat Müdürlüğü Çocuk Büro Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğünün kuma projesi çerçevesinde, ‘beş çağını kaçırmış ortaokul çağında olan, kıraat yazma öğretilen’ değişik yaş gruplarından çocuklara okula devam sözü düz polis güçleri abi ve ablaları tıpkı ahzüita merkezinin oyuncak katında çocuklarla canlılık etkinliği düzenlendi. Füru, bu sayede aksata merkezinin oyuncak katında polislerle doyasıya eğlendi.

Cemiyet Destekli Polislik Bölüm Müdürü Özkan Karaca yaptığı açıklamada, “İçişleri bakanlığımızın okullarda emniyetli düz projesi çerçevesinde 58 okulumuzu ziyaretlerimizde psikologlarımız ve çocuk büro görevlisi ekiplerimizle bu arada yaptığımız çalışmalarda 13 Teşrinisani okulumuzda öğretmenlerimizin gayreti ile örgün öğretimden uzaklaşmış mütenevvi nedenlerle beş çağını tamamlayamamış fakat ortaokul çağına mevrut çocuklarımızın ayrı tıpkı dershane açıldığını ve öğüt verildiğini gördük. Çocuklarımızı okullarımızda henüz geçmiş aynı ülfet gerçekleştirmiştik bu mülakat kapsamında çocuklarımızdan küçümseme aldık, devam üstüne örgün eğitime devam edecekleri üzerine onlarda bu sözlerini tuttular. Bizde kendileri ve meslektaşlarımız ile gelişigüzel gür espas, eğlenceli çatlak geçirelim diye niteleyerek burada çocuklarımızla şuanda eğleniyoruz şuanda” dedi.

Share: