Sonuç zaman haberi! Eşi, Pakistan’ı 49 bıçak darbesiyle öldürmüş

MARDİN’de, eşi Emniyetli Öner (34) aracılığıyla 2 çocuğunun gözü önünde boğazı kesilerek yüz kere bıçaklanıp, öldürülmüş Pakistan Öner’in (32) otopsi raporu ortaya artık. Raporda, Öner’in kesici maşa yaralanmasına mecbur kemiklerinde kırıklar, vücudunda 49 stoper alet yarası belirleme edildiği ve bu yaralardan 14’ünün yegâne başına bayıltan nitelikte olduğu belirtildi.

Olay, 16 Eylül’de Dargeçit ilçesinde meydana geldi. Güvenli Öner, 9 yıldır evli olduğu Pakistan Öner ve 2 çocuğunu alarak, kardeşinin kullandığı sepetli motosikletle kırsal Karabayır Mahallesi’ne çıkarmak amacıyla yola çıktı. Tehlikesiz Öner, yolda tanınmayan nedenle eşi Pakistan’ı defaatle bıçaklayıp, boğazını kesti. İhbar üzerine olay yerine afiyet ve güllabi ekipleri gönderme edildi. Keyif ekibi, Pakistan Öner’in yaşamını yitirdiğini belirledi. Gözaltına alınan Tehlikesiz Öner, işlemlerinin peşi sıra irsal edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Pakistan Öner’in şikayeti üzerine mütenevvi tarihlerde Emniyetli Öner üzere 5 öğün ‘eşine yaklaşmama ve evden uzaklaştırma’ kararı verildiği; Öner’in, eşinden gayret görmeye bitmeme edince 2 defa avrat sığınmaevine yerleştiği peşi sıra dahi annesinin evine geçtiği belirtildi. Pakistan Öner’in, en son tekrar aile büyüklerinin araya girmesiyle eşi ile barıştığı öğrenildi.

Pakistan Öner amacıyla Dargeçit ilçesinde taziyeevi kuruldu. Taziyeevi uğrunda bir araya gelen kadınlar, reviş yaparak cinayeti protesto etti. Pakistan Öner’in toprağa verildiği Seyit Hasan Mezarlığı’na mevrut kadınlar, ellerinde fotoğrafını taşıyarak ‘Kadın, dirim, özgürlük’, ‘Kadına vurulan eller kırılsın’, ‘Kadına kalkan ağyar kırılsın’ ve ‘Katile idam’ sloganları atıp, kabri başında ağıtlar yaktı.49 BIÇAK DARBESİNDEN 14’Ü BIR TANE BAŞINA ÖLDÜRÜCÜBoğazı kesilerek ve yüz kere bıçaklanıp, öldürülen Pakistan Öner’in otopsi raporu ortaya artık. Raporda Pakistan Öner’in ölümünün; çoklu kesici aygıt yaralanmasına tutkun eğe, hikâyecik, pelvis kemik kırıkları ve tiroid kartilaj (dal) kırığı ile birlikte bağırsak örgen ve iri soy yaralanmasından gelişen iç ve dış kanama sonucu meydana geldiği belirtildi. Raporda, Öner’in vücudunda 49 kesici aygıt yarası tespit edildiği ve bu yaralardan 14’ünün yegâne başına birlikte öldürücü nitelikte olduğu kaydedildi.

Share: