Sinop Bakkallar Odası Başkanı Sezgin Çilingiroğlu: “Artan Maliyetlerden Etraf Esnafımız Edisyon Durumda”

MUSTAFA UZ

Sinop Bakkallar Odası Başkanı Sezgin Çilingiroğlu, “Küsurat maliyetlerden sonradan domestik esnaf bunaltıda. Esnafımız el eyyam geçiriyor. Etkin maaşları, sigortalar, hayatiyet, kira ve diğer giderler çok arttığı için esnafımızın bile cirosu seçme geçen periyot düşüyor” dedi. Çilingiroğlu, vatandaşlara evcil esnaftan aksata yapmaları çağrısında bulundu.

Sinop Bakkallar Odası Başkanı Sezgin Çilingiroğlu, kalan maliyetlerden ufuk üyeleri olan esnafın zor durumda olduğunu tabir etti. Çilingiroğlu, şunları söyledi:

“ESNAFIMIZIN CİROSU GELIŞIGÜZEL SABIK DÖNME DÜŞÜYOR”

“Mütezayit maliyetlerden sonraları yerel esnaf bunaltıda. Esnafımız zor günler geçiriyor. Etkin maaşları, sigortalar, hareketlilik, kira ve ayrıksı masraflar çok arttığı üzere esnafımızın üstelik cirosu herhangi bir güzeşte ahit düştüğü üzere zor durumda. Ürün kabul etme noktasında güçlük çekiyorlar. Sermayeler büyüdüğü için daha beş altı ürün alıyorlar. Daha çabuk giden ürünleri yeğleme ediyorlar. Üyelerimizden şikayetler alıyoruz, elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Sinop’ta hararetli insanlar ve esnaflar birbirlerini tanıyor. Tığ kendi arkadaşlarımızı evcil esnafa alışverişe çağırma ediyoruz. Vatandaşlarımıza da yerel esnaflardan aksata yapmasını öneriyoruz zira domestik esnafımız hepsi tıpkısı yoldaş, kâffesi cömert. O yüzden domestik esnaftan alışveriş yaparlarsa daha dobra peki onlar amacıyla.”

Share: