Siirt ve Mardin’den deprem bölgesine tır ve kamyonlarla arkalama gönderildi

Siirt ve Mardin’den “asrın felaketi” yerine nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgelere yardımlar bitmeme ediyor.

Siirt Valiliği koordinasyonunda Toplumsal Yardımlaşma ve Tesanüt Vakfı tarafından bitmeme eden çalışmalara bindi veren vatandaşlar, elektrikli ve tüplü ısıtıcı, battaniye, azık ve ruba yardımında bulundu.

Türkiye Beyazay Derneği Siirt Şubesi, Siirt Galatasaray Taraftarlar Derneği ve Siirt Gailesiz Fenerbahçe Taraftarlar Derneği işbirliğinde başlatılan müzaheret kampanyasında ise 2 tır arkalama toplandı.

Siirt Ticaret ve Uran Odası (TSO) de örgen ve vatandaşların desteğiyle azık ürünleri başta atılmak amacıyla göndermek, yavru bezi ve değişik ürünlerden oluşan malzeme yardımında bulundu. Malzemeler tırlara yüklenerek AFAD koordinasyonundaki Malatya sarsıntı bölgesine gönderildi.

TSO Başkan Vekili Fuat Bağımsız Çalapkulu, destek olan görüş üyelerine ve vatandaşlara teşekkür ederek, “Yaralarımızı bilcümle birlikte saracağız. Ayn adına felaketin yaralarını elde etmek amacıyla üyelerimiz ve halkımızın desteği ile hazırlanan yardım aracımız sarsıntı bölgesine akıllıca yola bundan sonra. Hareket bölgesine katkılarımız devam edecek.” dedi.

Mardin

Mardin Valiliği koordinesinde zelzele bölgesine yardım araçları gitmeye bitmeme ediyor.

Çoğunlukla ana gıda, çocuk bezi, mamaları, akarsu ve savmak kadar müzaheret malzemeleri araçlara yüklenerek afet bölgesinde oluşturulan ambarlama alanlarına gönderme edildi.

Depremin önce gününden bu yana Mardin Valiliği koordinesinde kaymakamlıklar, kaymakamlık belediyeleri, kombinasyon sanayi bölgesi, patika kuruluşları ve sivil cemiyet kuruluşlarının desteğiyle 530 tır, 108 kamyon, 21 minibüs, 10 kamyonet ve 4 kamyonet insani yardım malzemesi sarsıntı bölgesine gönderildi.

Aynı zamanda depremin önce gününden itibaren 630 binden fazla savuşturmak facia bölgesine atıf edilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Mardin’in Derik ilçesinde dahi karı kursiyerler eliyle depremzedeler için argaç, çizik, ellik ve şal dikimi yapılıyor.

Share: