SESOB depremzedeler için aksiyon başvurusu standı açtı

SESOB depremzedeler için hareket başvurusu standı açtı

SİVAS – Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB), Binali Saika Güven ve Yurtlar Kurumunda depremzede vatandaşlara ve esnaflara hareket üzerine yardımcı olmak amacıyla stant açarak referans taleplerini aldı.

11 ilde ve Sivas’ın Gürün ilçesinde meydana mevrut deprem sonrasında tüm imkanlarını seferber eden Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, Sivas’ta yerleştirilen alilere üstelik şart, giysi, ocak, gelişim ve ayrıksı konularda bile koruyucu oluyor. Bu çerçevede Cesaret ve Yurtlar Kurumundaki yurtlarda artan, çığır sahibi olan ustalara destek olmak, bu süreçte çalışmalarına ulama sağlamak amacıyla Aşıramento Ruhsati Firez Merkezinde stant açarak depremzedelerin başvuruları alındı.

“Personelimiz ve bakış başkanlarımızla birlikte başvuruları alıyoruz”

Yaşadığı illerde patika sahibi olanları istihdam etmek, işyerlerinde çalışmalarına ulama hatırlamak amacıyla hakeza tıpkı mesai yaptıklarını ifade eden Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kağan Demirgil maksatlarının depremzedelere gelişim imkanı seçmek olduğunu belirterek, ” Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yerine hareket sonrasında harekete geçerek desteğimizi ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Esnaf teşkilatı yetişkin benzeri anlam ve teşkilattır. Bu teşkilatın içerisinde vadi kayran ancak, depremle alay malay mağdur olan kardeşlerimize desteğimiz bitmeme ediyor. Yurtlarda küsurat ustalarımıza, patika sahiplerine iş üzerine müzaheret etmek amacıyla Aşırtı Ruhsatı Kültür Merkezinde stantlar oluşturduk. Personelimiz ve göz başkanlarımızla birlikte başvuruları alıyoruz. Talepler istikametinde merkezde mevcut 13 mesleksel odamız ve İşkur Müdürlüğü aracılığı ile bu vatandaşlarımızın mesleklerini yapmalarını, istihdama ulama sağlamalarına arkalamak istiyoruz. Burada artan vatandaşlarımız normalleşme sürecinde çalışırlarsa yaşadıkları sıkıntıları elan bile kısa sürede atlatacaklarına inanıyorum” dedi.

SESOB Başkanı Melik Demirgil, depremzede vatandaşların çalışabilmesi, gelişim imkanına kavuşması amacıyla oluşturulan stantın haddinden fazla koca olduğunu vurgulayarak, desteklerinin bitmeme edeceğini dile getirdi.

Share: