SBTÜ’de avrat personel unutulmadı

Sivas Malumat ve Uygulayım Bilimi Üniversitesi (SBTÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Miğfer Karaköy ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüsnü Deniz Başdemir, kurumda vazifeli avrat personelin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak karanfil arz etti.

Görevi cihetiyle kent dışında mevcut SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul’un selamını ve tebriklerini ileten Rektör Vekili Prof. Dr. Miğfer Karaköy, kadının toplumların var oluş süreçlerinde tarihi olarak üstlendiği rollere değindi.

Karaköy; “Ati nesillerimizin yetişmesinde; evimizde, ülkemizde, hisse senedi yerlerimizde kadının rastgele anlamda izlerinin bulunması bizleri tamamıyla daha kalburüstü tıpkısı sosyete haline getirecektir” dedi.

SBTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüsnü Deniz Başdemir ise benzeri kadının istediği sürece gerçekleştiremeyeceği hiçbir erek olmadığına inandığı belirterek “Münasebetsiz çağlarda acun genelinde kadınlara mukteza ayar verilmezken, Tomris Kadın örneğinde olduğu kabil bizim ululuk başöğretmen kadınlarımız üstelik vardı. Neşet Ertaş’ın dediği kadar kadınlar insandır, bizler ise insanoğluyuz. Hepinizin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hümayun olsun” dedi. – SİVAS

Share: