Saylav Birey, 9 yaşındaki çocuğun ayak topu sahası isteğini kırmadı

Mebus Can, 9 yaşındaki çocuğun futbol sahası isteğini kırmadı

Galatasaraylı çocuk ile saylav ortada gülümseten diyalog

KIRIKKALE – SELIM Parti Kırıkkale Mebus Ramazan Duygusal ile Galatasaraylı Mehmet Ulvi beyninde sabık gülümseten “futbol sahası” diyaloğu, içtimai medya platformlarında binlerce hayat izledi. Saylav Can, köye futbol sahası yapılması ve çocuklara spor malzemesi alınması için girişimlerde bulundu.

DOĞRU Öğür Kırıkkale Saylav Ramazan Fert, Karakeçili ilçesine mecbur Akkoşan köyünde vatandaşlarla tıpkısı araya geldi. O tam Galatasaraylı Mehmet Büyük köyüne futbol sahasının yapılması talebinde bulundu. Saylav Fert ise çocuğun isteğini kırmayıp futbol sahasının yapılmasını istendiği alana giderek incelemelerde bulundu. Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş’i telefonla görüntülü arayarak siktirici çocuğun futbol sahası, bütünüyle ve model talebini söyledi. Alanda yapılan tetkikat sırasında sıradan yavru ile saylav arasında sabık gülümseten diyalog, sosyal iletişim araçları platformlarında paylaşıldı. O görüntüler, binlerce yaşama aracılığıyla izlendi.

Saylav Ramazan Can, toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı paylaşımda, “Karakeçili ilçemizin Akkoşan köyünde cimbomlu olan Mehmet Yüksek kardeşimiz ‘ben burada futbol sahası istiyorum. Bize külliyen karşı, tarz alın sayın vekilim’ dedi. Bizde bunun üstüne Mehmet Uca ile beraber futbol oynadıkları yere gittik. Orda il müdürümüzü aradık. Mehmet Mürtefi kardeşimizin isteğini görüştük. İl müdürümüz inşallah buradaki kardeşlerimize hem heyetiyle hem gestalt verecek, hem bile minyatür futbol sahası yapacak” ifadesini kullandı.

Ziyaretler sırasında milletvekili Fert’a, YANLIŞSIZ Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan ile İl Umumi Sedir Başkanı Hedef Kaynak ve partililer haremlik etti.Share: