Reisicumhur Erdoğan başörtüsü çağrısını yineledi: Kanunuesasi değişikliği amacıyla referandum da dahil farklı adımları atmaya hazırız

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği başörtüsü düzenlemesi sonrasında Cumhur Reisi Erdoğan, konunun anayasal düzeyde çözülmesini öneri etmişti.

“GEL BU İŞİ REFERANDUMA GÖTÜRELİM”

Bu hamlesini tıpkısı hamle henüz ileriye haiz Erdoğan Kılıçdaroğlu’na halk oylaması çağrısı yaparak “Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı milletimizin kışır bağlamış baş örtüsü meselesini yeniden açtı. Bu tartışma vesilesiyle başörtüsü özgürlüğünü üstelik bibi hazmedemeyenlerin yüzlerindeki cali maskenin aralandığını gördük. Hadi, sıkıyorsa gel bu işi referanduma götürelim. Parlamentoda bu gelişim çözülmüyorsa kararı kavim versin” demişti.

“KAMU ADIMLARI ATMAYA HAZIRIZ”

Zaman partisinin kol toplantısında açıklamalarda bulunan Reisicumhur Erdoğan’ın gündeminde gene aynı laf vardı. Erdoğan, “Arkadaşlarımız Anayasa değişikliği teklifimizi MHP ile, Meclis’teki gayrı partilerle görüşmeye başlıyorlar. Cumhur İttifakı kendisine MHP ile, arkadaşlarımız görüşmelerini yapacaklar. imdi zaman tamamlanacak görüşmelerin akabinde teklifimize nihai halini verip Meclis’e sunacağız. Biz bunlara hem ülfet dersi hem da aktöre dersi hem üstelik sülale kurumunun dersini vereceğiz. 2008’deki düzenlemenin iptali için AYM’ye götüren Mösyö Kemal’in öz bekçi zihniyetiyle yüzleşme ihtimalini kaçırmaması gerekir. Kanunuesasi değişikliği teklifimiz milletimizin dahi taleplerine akıllıca şekilde hayata geçmesini beklenti ediyoruz. Şayet hakeza benzeri levha oluşmazsa ayrımsız teklifim var. halk oylaması dahil diğer adımları atmaya hazırız.” ifadelerini kullandı.

“EPILOG MİLLETİMİZE AİT OLACAKTIR”

Erdoğan, “Biz şimdiye büyüklüğünde milletimizin hakemliğinden katiyen korkmadık. Meclis’te gereken ekseriyet oluşmazsa epilog milletimize ilişik olacaktır. Sandığı duyunca yaptığı açıklamalar üstelik milli ferman korkusunun kullanılmamış ayrımsız emaresi. Daha cumhurbaşkanı adaylarını bile belirleyemeyenlerin şimdiden telaşa kapıldıkları anlaşılıyor. Bunların helalleşme çağrıları hile, dolan ve göz boyamadan ibarettir.” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Alman ırkçıları eliyle kundaklanan evde 5 vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Bu saldırıda kızlarını ve torunlarını martir veren Mevlüde Güre hanımefendiye simge haline gelmişti. Kendisi geçtiğimiz günlerde vefat etti. Avrupa’daki Türk ve Müslümanlara cebin küsurat düşmanlık mücadelemizi sürdüreceğimiz bildirmek istiyorum.

“ASRIN PROJELERİYLE TARİHE ADIMIZI YAZDIRDIK”

Ferda 3 Son Teşrin 2022 yani iktidara gelişimizin 3 Son Teşrin 2002 seçimlerinin 20’nci yıldönümü. Hizmet yolculuğumuzda 20 yıllık akıcı iktidarla aynı rekora henüz imza atmış oluyoruz. Bizlerden desteğini esirgemen milletimize teşekkürname ediyorum. Türkiye’nin büyümesi, gelişmesi için partimiz çatısı altında değişik kademelerde görev almış parçalanmamiş sevgili arkadaşlarımızdan Allah razı olsun diliyorum. 81 ilimizin seçme köyünde, yurt topraklarının gelişigüzel karışında eserlerimiz var. Yalnız sınırlarımız içre değil Balkanlar’dan Afrika’ya dünyanın ciharıyek yanında de etki bırakan icraat gerçekleştirdik. Bizden esbak 80 senedeki hizmetlerin katbekat fazlasını ülkemize kazandırdık. Birileri daima kıskı olmanın peşinde koşarken yollar, konutlar, havalimanları mensur ettik. Savunma sanayimizi dışa bağımlılıktan kurtardık. Asrın projeleriyle tarihe adımızı yazdırdık.

“HİÇBİRİNE EYVALLAH ETMEDİK”

Ülkemize 20 yılda kazandırdıklarımızı saymaya kalksak eyyam, haftalar yetmez. Elbette bu süreçte it canlı çok saldırıya, metanetli çok hainliğe, sayısız hukuksuzluğa maruz kaldık. Bizi hedeflerimizden vazgeçirmeye, milletimizle aramıza nifak sokmak amacıyla ellerindeki mecmu piyonları üzerimize saldılar. Seçme posta ve yöntemi kullanarak bizi yıldırmaya, korkutmaya çalıştılar. Bunların hiçbirine eyvallah etmedik. Kefenimizi giyerek çıktığımız yolda kavrayışsız kadem atmadık. Bugün de 20 almanak tecrübenin ışığında önceki günün aşkı, azmiyle hizmeti sürdürüyoruz. Bugün birlikte mesajlarımızı aracısız milletimize veriyor, istişarelerimizi milletimizle yapıyor, istikametimizi milletimizle belirliyoruz.

“TÜRKİYE YÜZYILI” SEFERBERLİĞİ

Son toplantımızdan bu yana 2 haftalık dönemi site ziyaretleriyle, temel atma töreniyle, görüşmelerle dolu meşbu geçirdik. Milletimizden gördüğümüz birlik seli bize çıktı himmet azmi veriyor. Türkiye Yüzyılı’nı açıklayarak ati vizyonumuzu paylaştık. Tanıtımı yaparken bu vizyonu milletimizle nesir edeceğimizin altını çizmiştik. 81 ilimizde milletimizin her bir ferdinin Türkiye Yüzyılı’na ilişik fikrilerini bildirme edecekleri seferberlik başlatıyoruz. Bu vizyonumuzun önce somut eseri namına gördüğüm Togg’u Cumhuriyetimizin 99’uncu yıldönümünde 29 Ekim’üstelik banttan indirdik. Şubat ayında satışı, martta teslimi başlayacak Togg Türkiye’nin eskimemiş prestij markası namına ülkemizi başarıyla düzen edecek. Düzensiz propagandalara aldırmadan milletimizin 60 yıllık hayalini gerçeğe dönüştürmenin gururunu yaşatan arkadaşlarımıza teşekkürname ediyoruz.

“HAMBURGER TURLARI DÜZENLİYORLAR”

DOĞRU Tümen ve Cumhur İttifakı olarak Türkiye Yüzyılı’nı planlarken CHP’nin nelerle uğraştığını sizler dahi biliyorsunuz. Edepsizcesine sıkılmadan 10 bin km öteye çizin çizin hamburger turları düzenliyorlar. Almanya’evet gidecek, orada hamburgeri bırak orada döner sermaye var, döner sermaye ye. Evvelden çete diyerek şevklerini kırdıklarından bozukluk dilemeden Londra’ya saf yatırımcı aramaya gidiyormuş. Balkon yatırımdan bahsediyor, yatırım ki, sen kimsin…

“ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERDE BAŞÖRTÜLÜ NAMZET ÇIKARIRLARSA ŞAŞIRMAYIN”

Ülkemizin nereye geldiğini bilmeyecek seviyedeler. Için ömrümüzü verdiğimiz, kendilerine rağmen çözüme kavuşturduğumuz başörtüsü konusunu bire bir geceleyin yarısı baştan gündeme taşıdılar. İçinde türlü sinsiliklerin olduğu benzeri kanun teklifi yaptılar. Tığ bile CHP ve şürekasının bu oyununa kanunuesasi değişikliği teklimizle kıymet verdik. Bu aralar başörtülü karı kardeşlerimize rozet eğreti yarışına girdiler. Önümüzdeki seçimlerde başörtülü aday çıkarırlarsa şaşırmayın. Bugüne kadar illet yapmadılar? Sıkıysa önümüzdeki seçimde başörtülü adayları haliç. Bak HADEP koydu anca ya bile böyle. Haydi sen da koy görelim. Sizin geçmişteki ağababalarınız Meclis’ten başı mahrem kızlarımızı tart derdindeydi. Hani el erki, hani türe ve özgürlükler? Tığ doğruluk verilmez, alınır diyorduk ve bu hakkı aldık.

“TUZLA BELEDİYE BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUM”

Elan Cumhur Reisi adayını belirleyemeyenlerin şimdiden telaşa kapıldıkları anlaşılıyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’üstelik Memleha Şehremaneti Başkanımıza müteveccih yapılan linç girişimi helalleşme maskesi ardındaki CHP’nin ana yüzünü ortaya çıkardı. Huzurunuzda Memleha Belediye Başkanımı tebrik ediyorum. O tesisler benim uray başkanlığım, Veysel Bey’in İSKİ başında olduğu aktarılma yapılan kuruluş. Bunlar, bunları açılış gayretine girerek albeni yapıyorlar. Siyasi rekabeti, siyasi yağılık kendisine gören şiddete cereyanlı bu faşist güruhu milletimize havale ediyorum. Yalova’bile yargıya yapılan saygısızlık ve girişim edilen ceberut dahi bunların karakterini ortaya koyan benzeri farklı kat sayı. Kanunuesasi’da bunlarla ilgilendiren tensikat anlaşılan. Hesabını yargıyla alay malay soracağız. TBMM’nin yargıya müteveccih bu akseptans edilemez büyüklenme karşısında üzerine düşeni yapacağına inanıyorum. Bu kişilerin icra organına, şahsımıza, bakanlarımıza yönelik domates dolması, iftira, hakaret üzerine müesses hezeyanlarını saymıyorum birlikte. Eğer Yalova’daki utanç tablosunun müsebbipleri karşısında gereken yapılmazsa güçler ayrılığı ilkesi dip tıpkı ızdırap almış olacaktır.

“KILIÇDAROĞLU’NUN UYUŞTURUCU KAÇAKÇILARINDAN VERGİ ALINMASINI TEKLİF ETMESİNİ HATIRLATMAK İSTERİM”

Bu zatın önceki ahit bizi, bakanımızı, Emniyet’i metal satıcılarıyla tıpkı bütün ortamında kullanarak sergilediği kepazelik sınırların aşıldığı anlamına sağlık. Bu iftiranın hesabını ülfet önünde da soracağız. Polisi ve jandarmasıyla cümle düzenlilik teşkilatımızı zan altında bırakan bu asıl iddialar 15 Temmuz sonrası yoğunlaştı. Halkoyu araştırmaları bu masanın etrafındakileri çıldırıyor. Düzenlilik güçlerimizi FETÖ’den PKK’ya kadar terör örgütlerinden arındırarak milletine hizmet eden benzeri yapıya kavuşturmamız bunları rahatsız etti. Bu nazik sükse dünyada belirtilmektedir. Dünyanın metanetli çok ülkesi savaşım edemediği için uyuşturucuyu azade bırakmıştı. Hoppadak geçtiğimiz yıl 198 bin eroin olayına müdahale fail kolluk güçlerimiz 22 binden fazla yaşama uyuşturucu ticaretinden tutuklanmıştır.

Tüm gayretlerimiz yardımıyla uyuşturucuya bağlı ölümlerin sayısı 270’e düşmüştür. Ya sen kendinde misin? Kimyevi ayrımsız esrar olan metamfetamin ile dünyanın başı dertte. Uyuşturucuyla ülke tarihinde sunu etkili mücadeleyi yürüteç kolluk güçlerini suç altında bırakacak açıklama ayırmak maden baronlarına hizmet etmektir. Bellek, zihin sahibi olan parçalanmamiş muhalefet gruplarına sesleniyorum. Bizim mizrap gelirleriyle akan açığı yama derdimiz bulunmayan. Bu kişinin kazançlı krize çare olarak maden ve organ kaçakçılarından algı alınmasını teklif eden benzeri mantalite olduğunu hatırlatmak isterim. 15 Temmuz’dan bu yana PKK yıldırı örgütünün uyuşturucu ticaretindeki haddinden fazla mefret operasyonları tığ gerçekleştirdik. 53 terörist tembel kuzuluk getirilirken 362 milyon kenevir ele geçirilerek örgüte 287 milyar lira darbe vuruldu. Bu zatın uyuşturucu hezeyanın sebebi daha bereketli anlaşılmıştır. Gözünü ve gönlünü milletine vermek yerine yıldırı ve cürüm örgütlerinin söylemlerine bakarak oluşturan bu zatın durumu bizim dahi hayret duygumuzun önüne geçmiştir. DOĞRU Parti grubu yerine beceriksizliklerini, hezeyanlarını provokasyonlarla örtmeye çalışanların oyununa gelmeyecek basirete sahibiz. Bu yüze gülücü burun karşımızdakilerin özgürlük anlayışındaki çarpıklıkları göstermektedir. Özgürlükten anladıkları iftira atma, biber dolması söyleme, yıldırı örgütü propagandası yapma özgürlüğüdür. Dünyanın tek ülkesinde hakeza aynı özgürlük tanımı yoktur.”

Share: