Ramazan öncesi fırınlarda hıfzıssıhha denetimi

Ramazan öncesi fırınlarda hijyen denetimi

TOKAT – Tokat’ın Turhal ilçesinde Ramazan ayına az günler kala uray zabıta ekipleri yoluyla fırınlarda arılık, hıfzıssıhha ve aldatmak gramajı denetimi yapıldı.

Turhal Belediyesi polis ekipleri fırınlarda sabah erken saatlerde teftiş yaptı. Denetimler sırasında, fırıncıların işletmelerinde hijyen şartlarını sağlamaları, fırınların temizliği, personelin umum temizliği ve geçer not malzemelerin hijyeni kadar konulara özen edilmesi gerektiği vurgulandı. Ayrıca aldatmak gramajının akilane ayrımsız şekilde belirlenmesi ve bitiren haklarının korunması için akıllıca ağırlıklarda ekmeklerin satılması gerektiği üstüne uyarılar yapıldı.

“Ekiplerimiz katışıksızlık, hijyen ve gramajla müntesip kontrolleri yaptı”

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, denetimlerin amacının halk sağlığını arkalamak olduğunu belirterek, “Ramazan ayımıza az günlerin kaldığı bu bol günlerde biz üstelik şehremaneti adına zabıta ekibi arkadaşlarımızla bu arada sabahın erken saatlerinde fırınları denetlemeye çıktık. Ekiplerimiz saflık, hıfzıssıhha ve gramajla dayalı kontrolleri yaptı. Ramazan boyunca üstelik marketlerde ve fırınlarda istihsal eden ayrıksı bölümlerde de kontrollerimizi sürekli bire bir şekilde bitmeme ettireceğiz” dedi.

Denetimler sırasında kusur belirleme edilen işletmelere yönetsel amal uygulandı. Fırın ve yapımevi denetim çalışmaları ramazan ayı içerisinde bile bitmeme edeceği bildirildi.

Share: