Osmancık’ta ağır coşkunluk

Osmancık’ta tehlikeli coşkunluk

Mahalleliyi sokağa döken hararet üzere ekipler seferber oldu

ÇORUM – Çorum’un Osmancık İlçesi’nde, akşam ezanı saatlerinde 2 katlı tıpkı binada belirlenemeyen bire bir sebeple ateş çıktı. Dumanların gökyüzünü kapladığı yangın, 112 Ivedili Çağrı merkezine bildirildi. Olay adına irsal edilen çokça sayıda itfaiye aracı ekibi yangını söndürebilmek üzere seferber olurken sokağa dökülen vatandaşlar ise olan biteni tırsmak komple gözlerle izledi.

Edinilen bilgilere bakarak geçmiş akşam ezanı gövde Osmancık Öz Mahallesinde 2 bükülmüş evin ayazlık katında daha belirlenemeyen sebepten dolayı cuşiş daha çok. Esenlik Kavlak’ın yaşadığı ayazlık katta çıkan yangını fark eden vatandaşlar 112 Evgin Çağrı merkezini aradılar. İhbar konusunda olay namına itfaiye aracı, keyif ve polis ekipleri irsal edildi. Yangına Osmancık Belediyesi, Laçin Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğüne sadık itfaiye ekipleri habbe gelişigüzel iki cephesinden müdahale etti. Mahalleliyi sokağa döken hararet, kestirmece 1 saat sonra arama altına alınabildi. İtfaiye ekipleri hararet çıkan evde soğutma çalışması gerçekleştirdi.

‘İtfaiye yangına geç engelleme etti iddiası’

Osmancık Belediye Reisi Ahmet Gelgör, Başbuğ Yardımcısı Boy Bos Eskiadam ve şehremaneti divan üyeleri yangın mahalline gelerek yetkililerden hikmet alırken, çıkan yangına itfaiyenin geç engelleme ettiği, bu nedenle binada balaban çapta maddesel hasar meydana geldiği sav edildi.

Yangın sâdır ocak sahibinin oğlu ile Şehremini Ahmet Gelgör arasında geçen diyalog sonrası ayrımsız vatandaş “Çocuğu susturmayın. 20 dakika itfaiye geç engelleme etmiş. İtfaiye aracının birisi kalık tanker mevrut, birini da açamamışlar. Geç engelleme oldu, çocuğu susturmayın. Çayır çayır gözümüzün önünde yandı. Kimseyi görmedi sanıyorlar, tümce gördü. Biz geldiğimizde arabayı açacağız diyerek uğraşıyorlar, birbirleri ile tartışıyorlardı.” şeklinde duruma aksülamel gösterdi.

Bir eksantrik yurttaş ise “Maharet arıza oldu, akarsu elverişsiz kaldı, Laçin Belediyesinden bindi istendi” şeklinde konuştu.

Share: