Onu gören Kemal Kılıçdaroğlu sanıyor

Onu gören Eksiksizlik Kılıçdaroğlu sanıyor

-Kemal Kılıçdaroğlu’na mümasil Ulvi Dirayetli Piroğlu:

“Kardeşi benim büyüklüğünde benzemiyor”

AMASYA – Amasya’üstelik cıvıl cıvıl Ulu Idareci Piroğlu, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’na benzerliğiyle özen çekiyor.

Ankara’ya herhangi bir gittiğinde gören bazı uray çalışanlarının ve vatandaşların Kılıçdaroğlu sandığı Piroğlu bu durumdan kıvançlı olduğunu söylüyor. Türk Polis Teşkilatı’nda 30 sene deli dolu fariza fail emekli başkomiser Piroğlu, gününün nazik bölümünü oğluna ilgili oto galeride geçiriyor. Öz içmeyi haddinden fazla sevdiği üzere arada sırada eline aldığı sazını de çalmaktan keyif alıyor.

“Kardeşi benim kadar benzemiyor”

Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’na benzetilmeye alıştığını tamlayan 72 yaşındaki Piroğlu, “Kardeşi benim büyüklüğünde benzemiyor. Ben da benzetiyorum. Kendimi televizyona kullanılmış kabil hissediyorum. Benzemekten çalım duyuyorum” dedi.

“Kılıçdaroğlu’nun posterlerini asmışlar, torunum ben sanmış”

Ankara’de sebze haline gittiğinde girişte kendisini gören asayiş görevlisinin Kılıçdaroğlu sanıp paniklediğini ve günlük hayatta çokça sayıda kişinin kendisiyle fotoğraf çektirdiğini anlatan evli ve 3 çocuk, 4 torun sahibi Piroğlu, “Ben Eksiksizlik Kılıçdaroğlu değilim’ diyorum. Tekrar dahi fotoğraf çektirmek istiyorlar. Çorum’birlikte miting amacıyla Kılıçdaroğlu’nun posterlerini asmışlar. Torunum ego sanmış. ‘Dedemin resimlerini niçin astılar?’ diye sormuş” şeklinde konuştu.

Aynı zamanda İYİ Öğür Amasya İl Başkan Yardımcısı olan Piroğlu, cumhur reisi adaylarını teşrinievvel ayında belirlemesini beklediği 6’lı masanın kararına kaçınmak duyacaklarına değindi.

22 yıllık komşusu Amaç Özdemir da Piroğlu’nu değme gördüğünde Kemal Kılıçdaroğlu’nu hatırlattığını söyledi.Share: