Nahak Yere yere işten çıkarıldığını ileri süren işçi Tekirdağ’dan Ankara’ya yürüdü

Haksız yere işten çıkarıldığını doğacak süren işçi Tekirdağ’dan Ankara’ya yürüdü

ANKARA – Tekirdağ Belediyesi tarafından haksız yere işten çıkarıldığını öne süren Numan Büyükhan, belediyeye tepkisini açıklamak için Tekirdağ’dan Ankara’ya yürüdü. Hakkını aradığı için işten çıkarıldığını belirten Büyükhan, sorunun çözülmemesi halinde ise CHP Genel Merkezi uğrunda kıtlık grevi başlatacağını belirtti.

Tekirdağ Belediyesinde 12 senedir sürücülük özne Numan Büyükhan, Mabeyin 2022’da çalıştığı uray marifetiyle esenlik gerekçelerinin kulp gösterildiğini ve işten çıkarıldığını argüman etti. İşten çıkarılmasının asıl sebebinin hakları olan dolgun konvansiyon ve vezneci promosyon bedellerinin kâm edilmesi olduğunu belirten Büyükhan, tepkisini dile ifham etmek için Tekirdağ’dan Ankara’ya yürüdüğünü belirtti. Hakkını aramaktan vazgeçmeyeceğini belirten Büyükhan, sorunun çözülmemesi halinde CHP Umumi Merkezi önünde kıtlık grevi yapacağını dile getirdi.

“Ödenmesi müstelzim tediyeler bütün mahkemelik oldu”

Nahak yere işten çıkarıldığını söyleyen Büyükhan, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinde çalışırken 27 Ara 2022 tarihinde mevrut aynı telefon ile hareket akdimin feshedildiğini öğrendim. Nakız gerekçesi yerine 2022 yılında resmi şevket hekimlerinden almış olduğum hastalık istirahat raporlarını ve buna bağlı performans düşüklüğümü encam sürmüşlerdi. 2016 yılında 3 günce sigortamız gasp edilmeye çalışılarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bağlandık. Ödenmesi müstelzim tediyeler bilcümle mahkemelik oldu şişko sözleşmede düzlük almasına karşın. Sendikanın avukatını varlıklı, bizleri ise kıygın etmekten apayrı ayrımsız öz yapmadılar. Bu konuda bir nice sefer zimmet suçu işlediler. 3 sene şişman itilaf yüzü göstermediler” dedi.

“Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve umumi heyet benden kusur dileyecek”

Haklarını gabi talip Büyükhan, “Bu olanlardan umumi merkezin haberi namevcut mu acep siftinlik alçalma ediyorum. ve en son bulunan sendika ile teşrikimesai yapıp kazanılmış mahkemeden feragat emreylemek adına işçilere hisse senedi tehdidi ile sorumluluk yapılarak anlamsız imza alınmıştır. Türe yürüyüşü fail Kemal Kılıçdaroğlu gelsin Tekirdağ Belediyesinde adalet var mı tıpkısı baksın. şeref sözü vermişti ‘kimse işinden çıkarılmayacak’ diyerek. Ben hakkımızı aramaktan bambaşka ne kir yaptım? Tekirdağ Büyükşehir Şehremini ve umumi heyet benden özür dileyecek, zararlarım karşılanacak, hak kaybım giderilecek, ego de açlık grevine girmeden işimin başına döneceğim. Yoksa CHP Umumi Merkezi uğrunda kıtlık grevine gireceğim. Kadro istiyoruz” ifadelerine yer verdi.

Share: