Kırklareli’nin kurtuluşunun 100. sene dönümü kutlandı

Kırklareli’nin antagonist işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlamaları kapsamında, askı alayı ve defile düzenlendi.

Kırklareli Valisi Birol Ekici ve Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun bulunduğu meze Walldrof Caddesi’nden, Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’na yürüdü.

Burada Olgunlaşma Enstitüsü marifetiyle al ve parafin renklerden hazırlanan 24 anadan görme avrat kıyafeti izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Defilenin ardından dans gösterisi gerçekleştirildi.

Kesimoğlu, burada yaptığı konuşmada, yurt topraklarının her şeyden mefret olduğunu belirtti.

Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve cebe arkadaşlarının 100 yıl ilk yurt topraklarını düşman işgalinden kurtardığını tabir eden Kesimoğlu, her bir vatandaşın vatan topraklarını korumakla işyar olduğunu kaydetti.

Kırklareli’nin kurtuluşunu üstelik heyecanla kutladıklarını dile getiren Kesimoğlu, “Bu topraklar Mustafa Eksiksizlik’in öncülüğünde uğraş arkadaşlarının canını dişine takarak, kanlarını dökerek düşmanlardan kurtardıkları bu vatanda aradan 100 sene geçtikten sonraları büyük benzeri coşkuyla heyecanla ve gururla halas bayramımızı kutluyoruz. Kurtuluş bayramımız hümayun olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Daha sonra Şeb Yolcuları ile Faruk Çipo tarafından konser verildi.

Share: