Kırıkkale’de okullar bakir eğitim bilimi tedrisat yılına hazırlanıyor

Kırıkkale genelinde yaklaşık 230 okulda bitmeme eden güçlendirme ve onarım çalışmalarının eskimemiş yetişek öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Dirimsel Santralci, Yavuz Mevsuk İlkokulu’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, okullarda bitmeme eden güçlendirme ve onarım çalışmalarını kolaylıkla bitirdiklerini söyledi.

Yeni meslek inşaatlarının üstelik şipşak bitmeme ettiğini anlatan Santral, şöyle konuştu:

“gaz dönüşümlerimiz vardı, onları bitiriyoruz. Okullarımızın tüm tadilattan geçiyor. Kestirmece 230 okulumuz var ve hepsinde onarımlarımız sürüyor. İlk kat ilimizde bu kadar nazik bir yatırıma kavuştuk. Bakanımız henüz önce açıklamıştı, ilimize 370 milyon teklik gibi nazik bire bir bütçe ayırdılar. Kırıkkale yerine bakanlığımıza teşekkürname ediyoruz. Bu kapsamda 120 okulumuzun iri tamirat ve güçlendirmeleri bitmeme ediyor. Birçoğunu bitirdik. Eğitim tedrisat yılının başında birlikte inşallah hepsi bitmiş olacak. Bu anlamda bilcümle okullarımıza dokunduk. İnşallah çocuklarımıza ve öğretmenlerimize iyice bire bir terbiye öğretim başlangıcı yapacağız. Öğrencilerimiz okullarına geldiklerine akman, kendilerine reva bire bir yassı bulacaklar.”

Share: